Remis z Wartą na zakończenie sezonu

W miniony weekend drugoligowe drużyny z całej Polski rywalizowały w ostatniej – 34. kolejce spotkań w sezonie 2016/2017. Olimpia Zambrów zagrała mecz wyjazdowy z piastującą bezpieczną lokatę w środku tabeli Wartą Poznań.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Pierwsze dwie bramki w tym spotkaniu zdobywali gospodarze. Najpierw w 21. minucie Czaplińskiego pokonał Michał Cywiński, a siedem minut później wynik podwyższył Adrian Szynka. Olimpia zdołała odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Zieliński. Jeden punkt w tym meczu naszemu zespołowi dała bramka zdobyta w 55. minucie przez Bartosza Osolińskiego.

Warta Poznań – Olimpia Zambrów 2:2
21′ Michał Cywiński, 28′ Adrian Szynka – 33′ Karol Zieliński, 55′ Bartosz Osoliński

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Rafał Włodarczyk (60′ Kacper Falon), Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Hubert Kotus – Jakub Bach (46′ Sebastian Szerszeń), Bartosz Osoliński, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski, Karol Zieliński (78′ Karol Buzun) – Fabian Piasecki

Warta wystąpiła w składzie: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski, Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge (64′ Artur Marciniak), Nikodem Fiedosewicz – Gracjan Goździk, Łukasz Białożyt, Bartosz Kalupa (70′ Damian Sierant), Adrian Szynka, Michał Ciarkowski (56′ Adrian Chopcia) – Michał Cywiński (46′ Dominik Chromiński)

Żółte kartki: Brzeski, Cyfert, Kuczałek

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)

Po 34. kolejce sytuacja Olimpii Zambrów w tabeli nie uległa zmianie. Biało-niebiescy ostatecznie zakończyli sezon na przedostatnim, 17. miejscu. Niestety, taki wynik sprawia, że podopieczni Tomasza Kulawika nie zdołali utrzymać się w II lidze i w przyszłym sezonie będą toczyć zmagania o jedną klasę rozgrywkową niżej.

Mistrzem II ligi, z dorobkiem 71 punktów, został Raków Częstochowa, który zdobył jednak tyle samo punktów co druga Odra Opole. Na trzecim miejscu natomiast, z 62 punkatmi na koncie, uplasowała się Puszcza Niepołomice. Drużyny te wywalczyły bezpośredni awans do I ligi. Z kolei będący na 4. miejscu Radomiak Radom powalczy o I ligę w meczu barażowym.

6 komentarze na temat artykułu “Remis z Wartą na zakończenie sezonu

1. Zielinski i cyfert,nasze wzmocnienia,Prezes szykował klub na 3 lige ;) Tak czy inaczej powatpiewam,czy wyzej wymienieni ludzie sobie poradzą ;)

2. Przykre, że spadamy, ale już kiedyś napisałem, że zwolnienie Zalewskiego to był wieeelki błąd on jako jedyny umiał posklejać drużynę która potrafiła coś zagrać i rozwalić przeciwnika 5:0.

Reszta z masy trenerów to pozerzy, nazwiska którzy nic nie zrobili – smutna prawda.

Frekwencja na stadionie w Zambrowie 200 osób na II Ligę ? Śmiech na sali ale wiadomo jak wygrywa to jest dobrze – nie ma wyników lepiej iść na piwo niż na mecz.

3. Cała prawda o zarządzie OZ jest w dwóch zdaniach : amatorszczyzna i bezmyślność. Amatorszczyzna bo nie zrobili nic profesjonalnie, a bezmyślność bo głupotą było nie zadbanie o utrzymanie w 2 lidze za wszelką cenę przy takiej polityce kadrowej od kilkunastu lat! Kto będzie grał w 3 lidze? Kuczałek, Jastrzębscy i…? Jaka jest różnica budować zespół z obcych na 2 ligę czy na obecną 3? Pewnie kilkadziesiąt tysięcy zł. Ciekawe czy uda zebrać się ekipę do początku rozgrywek?