Remis ze Świtem

Remis w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu zanotowała Olimpia Zambrów, która przed własną publicznością podejmowała Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Jedynego gola dla „biało-niebieskich” zdobył z rzutu karnego Łukasz Grzybowski.

Na początku spotkania mecz nie układał się zbyt dobrze dla zawodników Olimpii, którzy wydawali się nieco pogubieni. Więcej z gry mieli zawodnicy gości, którzy bramkę zdobyli już w 12. minucie. Z rzutu wolnego piłkę do bramki strzeżonej przez Konckiego wpakował Patryk Koziera. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Świtu. W drugiej części spotkania Olimpia zdołała wyrównać. W 80. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Łukasz Grzybowski.

IMG_9889

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Był to drugi sparingowy remis podopiecznych Piotra Zajączkowskiego w tym roku. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszym spotkaniu Olimpia testowała dwóch zawodników Rakowa Częstochowa – pomocnika Patryka Misika i napastnika Maksyma Kowala.

IMG_9874

Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki:  80′ Grzybowski – 12′ Koziera

Skład Olimpii Zambrów:
I połowa: Koncki – Buzun, Piłatowski, Gogol, Dzienis – Hryszko, Grzybowski, Tunkiewicz, P. Jastrzębski, Janik – Kowal (testowany)
II połowa: Czapliński – Mroczkowski, Gogol, Piłatowski, Dzienis – Buzun, Grzybowski, Tunkiewicz, Misik (testowany), P. Jastrzębski – Twardowski

Przypomnijmy, że przed dzisiejszym spotkaniem w ramach przygotować przed rundą wiosenną zambrowska Olimpia rozegrała siedem sparingów. Cztery z nich wygrała. Na własnym boisku biało-niebiescy wygrywali kolejno z: Wigrami Suwałki, Zniczem Biała Piska, MKS Ełk i ostatnio z ŁKS Łomża. Remis podopieczni Piotra Zajączkowskiego zanotowali z z drużyną Pelikana Niechanowo, natomiast dwóch wyjazdowych porażek Olimpia doznała z Legionovią Legionowo i Pogonią Siedlce.