Sądne dni Olimpii. Najpierw imienniczka z Elbląga. Zapraszamy kibiców!

Poprzednio po pełną pulę nasza drużyna sięgnęła 29 kwietnia z Kotwicą Kołobrzeg i liczymy, że passa bez zwycięstwa dobiegnie końca z Olimpią Elbląg. W sobotę ostatni w tym sezonie drugoligowy mecz przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie.

Przed nami 33. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Nasza drużyna zagra u siebie z Olimpią Elbląg. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Żarty się skończyły. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Olimpia Zambrów plasuje się na 17., czyli przedostatnim miejscu w tabeli drugiej ligi. Zgromadziliśmy 32 punkty – punkt mniej co będąca „oczko” wyżej Kotwica Kołobrzeg i dwa „oczka” niżej co będąca na pierwszym miejscu w strefie spadkowej Polonia Warszawa. Przed naszą drużyną sądne dni. W sobotę podejmiemy Olimpię Elbląg, a tydzień później, w ostatnim meczu sezonu, zagramy na wyjeździe z Wartą Poznań. Te mecze oraz najbliższe dwa spotkania Kotwicy Kołobrzeg, Rozwoju Katowice i Polonii Warszawa będą decydujące. Drogi są dwie – albo utrzymanie, albo degradacja.

Patrząc na tabelę matematyczne szanse na utrzymanie zambrowska Olimpia jeszcze ma, jednak trzeba przyznać, że nie są one duże. Z pewnością podopieczni Tomasza Kulawika nie mogą pozwolić sobie na stratę choćby punktu w dwóch najbliższych meczach. Zambrowianie muszą także liczyć na korzystne dla siebie wyniki w meczach Polonii Warszawa, Kotwicy Kołobrzeg i Rozwoju Katowice.

Nasz sobotni rywal, będący beniaminkiem, zajmuje w tabeli solidne 6. miejsce. Nie grozi elblążanom ani spadek, ani awans, choć jeszcze niespełna trzy tygodnie temu było inaczej. Kluczowy dla elbląskiej Olimpii był mecz w Radomiu, gdy szybko objęła prowadzenie, „wirtualnie” tracąc wówczas do plasującego się na barażowej pozycji Radomiaka zaledwie punkt. Ostatecznie jednak to spotkanie przegrała 1:2, a tydzień później musiała uznać wyższość innego mocarza naszej ligi – Puszczy Niepołomice (1:3). Później była jeszcze porażka z Rozwojem Katowice. Marzenia o zapleczu ekstraklasy póki co więc w Elblągu prysły. Przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie zespół z Elbląga zawita raczej bez presji.

Olimpia Elbląg to – obok Polonii Warszawa – najczęściej remisujący w tym sezonie drugoligowiec (13). W 32 meczach poniosła ledwie 8 porażek, zdobywając aż 55 goli – mniej jedynie od Odry Opole i Rakowa Częstochowa. Dla porównania, Olimpia ma tych goli na koncie 33 i jest lepsza tylko od Polonii Bytom i Rozwoju Katowice. Było o remisach – lwią ich część, bo 9, drużyna z Elbląga zanotowała na wyjeździe. Odniosła przy tym dwa zwycięstwa (2:1 w marcu w Poznaniu i 4:1 w kwietniu w Wejherowie), a pięciokrotnie przegrywała (w Opolu, Radomiu, Tarnobrzegu, Stargardzie i Katowicach).

Przypomnijmy, że jesienią w Elblągu zambrowska Olimpia przegrała ze swoją imienniczką 2:0.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:

Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 27 maja, godzina 15:00.

Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

Uwaga! Transmisję sobotniego meczu biało-niebieskich będzie można zobaczyć na youtube’owym kanale Olimpia Elbląg TV. Będzie ona darmowa!

5 komentarze na temat artykułu “Sądne dni Olimpii. Najpierw imienniczka z Elbląga. Zapraszamy kibiców!

  1. II ligowe derby Olimpii zapowiadają się bardzo ciekawie. Szkoda tylko że gospodarze tego spotkania przystępują do tego meczu w tak niekorzystnych okolicznościach. Miejsce w tabeli na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nie napawa optymizmem, nie mniej jednak matematyczne szanse jeszcze są. Szkoda w tym momencie okresu gdy zespół zambrowskiej Olimpii mocno się pogubił i nawet z teoretycznie słabszymi rywalami nie potrafił zdobyć punktów. Ostra rywalizacja o utrzymanie się na tym stopniu rozgrywek widoczna jest już od kilku kolejek. W niektórych zespołach, takich jak Kotwica Kołobrzeg, Warta Poznań, Stal Stalowa Wola widać bardzo dużą mobilizację, co zostało potwierdzone wynikami w konfrontacji z nawet z wiele silniejszymi rywalami. Śmiem twierdzić że do gry o utrzymanie w zespołach które wyżej wymieniłem, włączyli się również prezesi tych klubów, łącznie z zarządami i radami sponsorów. Chociaż jako rodowity Elblążanin sercem będę przy swoim klubie, to jednak z czystej sympatii do jej zambrowskiej imienniczki życzę jej gry i zaangażowania w tych dwóch ostatnich kolejkach, na takim poziomie, aby drużyna ze swojej strony zrobiła wszystko co tylko możliwe w celu osiągnięcia jak najbardziej korzystnych dla niej rezultatów. Wiara góry przenosi.
    Ze sportowym pozdrowieniem.

    • Dzięki za słowa wsparcia. Gramy do końca chociaż szanse na utrzymanie są tylko czysto matematyczne. Tak naprawdę to OZ przegrała swoje punkty w poprzednich meczach, gdzie przynajmniej remisy były na wyciągnięcie ręki. Pozostanie walka w 3 lidze i kibicowanie imienniczce z Elbląga, aby w przyszłym roku kibice OE świętowali awans na zaplecze ekstraklasy. Pozdrowienia od fanów OZ!

  2. To jednak droga impreza ta druga liga, a zainteresowanie kibiców troche zbyt małe. Miasto jako główny sponsor, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Troche szkoda, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Udanych wakacji życzę mimo wszystko. Pozdrawiam, szczególnie tych co przychodzili na mecze.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *