Sensacyjne zwycięstwo z wiceliderem!

Sensacja w Puławach. W meczu w ramach 17. kolejki II ligi Olimpia Zambrów pokonała wicelidera tabeli miejscową Wisłę 2:1.

Obraz gry w dzisiejszym spotkaniu wyglądał bez niespodzianki. Praktycznie przez cały mecz częściej przy piłce byli gospodarze. To oni stwarzali więcej sytuacji podbramkowych i nadawali tempo grze. Pomimo zdecydowanej przewagi optycznej to Olimpia okazała się drużną skuteczniejszą i sensacyjnie pokonała Wisłę Puławy 2:1.

Pierwszą bramkę w końcówce pierwszej połowy zdobyli podopieczni Piotra Zajączkowskiego. Dominik Lemanek popisał się ładnym technicznym uderzeniem i posłał piłkę obok bezradnego Penkovetsa. Był to pierwszy celny strzał zambrowskiego klubu. Po przerwie gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Udało im się do w 63. minucie, kiedy po ładnym dośrodkowaniu Słotwińskiego w pole karne futbolówkę głową do bramki skierował Michał Budzyński. Trzy minuty później blisko zdobycia drugiej bramki dla Olimpii był Kamil Zapolnik, ale trafił tylko w słupek. Zdołał on jednak trafić do bramki Wisły w 76. minucie. Z ostrego kąta uderzył na bramkę Penkovetsa i tym samym Zapolnik sensacyjnie wyprowadził zambrowian na prowadzenie. Wisła nie odpuszczała i próbowała wywalczyć w dzisiejszym meczu chociaż punkt, ale na ich drodze stawał albo świetnie spisujący się bramkarz ZKS-u Bartosz Koncki, albo defensorzy Olimpii.

Po dzisiejszym spotkaniu zambrowska ekipa dopisała sobie kolejne cenne 3 punkty w tabeli. Było to piąte zwycięstwo zambrowian w tym sezonie (trzecie wyjazdowe).

Wisła Puławy – Olimpia Zambrów 1:2
64′ Michał Budzyński – 45′ – Dominik Lemanek, 76′ – Kamil Zapolnik

Wisła wystąpiła w składzie: Nazar Peńkoweć – Rafał Lisiecki (56′ Patryk Słotwiński), Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Łukasz Turzyniecki – Dawid Pożak, Arkadiusz Maksymiuk, Sebastian Głaz (76′ – Przemysław Kanarek), Konrad Szczotka, Szymon Wiejak (62′ Bartosz Tetych) – Mateusz Olszak.

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (76′ Przemysław Jastrzębski), Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski, Patryk Szymański (84′ Karol Buzun), Dominik Lemanek (88′ Michał Twardowski) – Kamil Zapolnik

Żółte kartki: Głaz – Zapolnik, Twardowski

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Kolejne spotkanie zambrowianie rozegrają już w najbliższy weekend. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.

12 komentarze na temat artykułu “Sensacyjne zwycięstwo z wiceliderem!

1. No to Panowie !!! Bawimy, bawimy, tańczymy, tańczymy, bujamy, bujamy !!! Znowu będzie balet do białego rana, całonocna akcja, taka sytuacja !!!

2. To, co powinno stać się tydzień temu, stało się dzisiaj! Brawo chłopaki, suuuuper, dzięki za walkę! Wracajcie bezpiecznie! Tylko Zambrowska Olimpia Zks!

3. Krytykowałem zespół po meczu z Okocimskim. Nie miałem racji w kwestii zmiany trenera. Na mecze „cudów” nigdy nie będzie mojej zgody. Zupełnie inna filozofia prowadzenia zespołu. Trener stawia na specjalizację a nie na uniwersalność zawodników. Podoba mi się analiza przeciwników i otwartość w mówieniu o problemach zespołu i klubu. 5 meczów i 9 punktów. Graliśmy z 4 najlepszymi zespołami i zdobyliśmy z nimi 6 punktów! Cieszę się, że myliłem się w sprawie potencjału zespołu. Szacunek dla zarządu ZKS za odważną decyzję.

4. Nasza Olimpia zdobywa punkty pod wodzą nowego trenera. To jest git. Pan Zajączkowski na razie wywiązuje się z obietnicy. Obawiałem się, że nie będzie łatwo, bo zmiana w trakcie rundy zawsze jest ryzykowna. Zbyt wiele jednak decyduje szczęście, lub jego brak. Za pasywnie gramy przy stałych fragmentach. W Puławach podobno fuksem żeśmy to wygrali. Potencjał w drużynie jednak jest, i raczej wiosna będzie co najmniej tak samo udana.

5. Można mieć przewagę przez całe spokanie i siedzieć na rywalu,jak nie przynosi to skutku w postaci bramek.Ktoś kiedyś wcześniej napisał,że wrażenia artystyczne to nie wszystko w piłce.Mamy poprawioną na duży+sukteczność ale czemu tylko na wyjazdach tak się dzieje? które ewidentnie nam wychodzą;) Marzy mi się w tych 2 ostatnich meczach komplet 6pkt,ta liga jest nieprzewidywalna i dlatego taka ciekawa. Brawo i Gratki dla Was!