Skromna wygrana w Legionowie

W jedynym wyjazdowym sparingu w czasie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Olimpia Zambrów skromnie pokonała w Legionowie miejscową Legionovię 1:0 (1:0).

Pierwszą, i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym meczu, zdobył już w 5. minucie Mateusz Butkiewicz. „Buda” otrzymał długą piłkę od Bartłomieja Dołubizny, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go uderzeniem po długim rogu. Po upływie kilku minut po składnej akcji Olimpii bardzo groźnie z dystansu uderzał Michał Hryszko, jednak golkiper gospodarzy poradził sobie z tym strzałem. W drugiej połowie okazję do podwyższenia prowadzenia miał Rafał Szczepanik, który stanął oko w oko z bramkarzem Legionovii. Niestety w tej sytuacji górą był golkiper, który zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny.

– Przez większość czasu gra toczyła się w środkowej części boiska. Widać było dużo walki i zaangażowania z obu stron. Było trochę mokro i ślisko, więc być może to nieco utrudniało grę. Ogólnie rzecz biorąc niezłe spotkanie, z którego jesteśmy zadowoleni – powiedział po meczu grający trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

Następny sparing zambrowianie rozegrają w najbliższą sobotę (25 luty) o godzinie 14:00. Przeciwnikiem Olimpii będzie kolejny zespół z III ligi łódzko-mazowieckiej – Mazur Karczew.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Butkiewicz 5′.

Legionovia: Matracki (46′ Błesznowski) – Delikat, Łukasik, D. Ziąbski (60′ A. Fogler), Goliński – Tomczyk (80′ Broniszewski), Broniszewski (60′ Krawczyk), Kosiec (60′ Raczko), Janusiński (46′ Rawski) – Barankiewicz (60′ K. Ziąbski) – ? (46′ P. Madej).

Olimpia: Czapliński – Olszewski (46′ D. Kuczałek), Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik – Hryszko, M. Kuczałek, Dołubizna (70′ Sawicki), Butkiewicz (76′ Wyrzykowski), Grzybowski – Poduch (85′ Wiśniewski).

Olimpia Zambrów – Mazur Karczew
Boisko boczne przy Stadionie Miejskim w Zambrowie, 25 luty 2012, godzina 14:00

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *