Sparing: Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 2:1 (2:0)

W swoim dziesiątym spotkaniu sparingowym Olimpia Zambrów uległa trzecioligowcowi z grupy łódzko-mazowieckiej Legionovii Legionowo 1:2 (0:2).

Pierwszą połowę zambrowianie rozpoczęli z sześcioma młodzieżowcami w składzie. Gra była stosunkowo wyrównana, aczkolwiek bramki zdobywali gospodarze, mimo dwóch dobrych sytuacji po stronie Olimpii.

Gol otwierający wynik spotkania padł w 16. minucie, gdy piłkę z drugiej linii otrzymał Łukasz Barankiewicz i strzałem w długi róg pokonał Łukasza Szczepanika. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Daniel Ziąbski, który po stałym fragmencie gry wykorzystał niefrasobliwość defensorów Olimpii i uderzył obok bramkarza.

W drugiej odsłonie zdecydowaną przewagę można zapisać po stronie zambrowskiej Olimpii. W 59. minucie faulowany w polu karnym Legionovii był Wojciech Kobeszko. Po chwili sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość zdobywając gola.

W 73. minucie Olimpia strzeliła wyrównującą bramkę, aczkolwiek arbiter z nieuzasadnionej przyczyny nie uznał jej. Trzy minuty przed końcem meczu zambrowianie mieli kolejną szansę na doprowadzenie do wyrównania, jednak sytuacja sam na sam nie wykorzystał jeden z piłkarzy Olimpii.

Zespół z Zambrowa w przyszłą sobotę (19 marca) zagra z ligowym rywalem – Startem Działdowo. Mecz odbędzie się w Ostrołęce o godzinie 10:30.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 2:1 (2:0)
Bramki: Łukasz Barankiewicz 16′, Daniel Ziąbski 36′ – Wojciech Kobeszko 59’ (k).

Olimpia: Ł. Szczepanik (46’ Bebłowski) – Sawicki (46’ Olszewski), Piłatowski, R. Szczepanik (46’ Korzątkowski), Jurczuk – Dzienis, Dołubizna (Jaworowski), Zalewski (M. Kuczałek), Król (46’ Jakuszewski), Trzaska (D. Kuczałek) – Dzierzgowski (46’ Kobeszko).

Legionovia: Błesznowski – Jasiński (46′ Wawrzyniak), Mróz, Ziąbski, Giżyński (46′ Frączek) – Załustowicz (46′ Majewski), Karaszewski (46′ Kamiński), Rawski (46′ Gromulski), Delikat (62′ Karaszewski) – Uwadizu (46′ Kabala; 62′ Uwadizu), Barankiewicz.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *