Sparing: ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)

W sobotnim sparingu ŁKS 1926 Łomża pokonał w Szepietowie Olimpię Zambrów 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę w 29. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Łukasz Adamski.

Oba zespoły przegrały swoje ostatnie spotkania, jednak dotkliwsza porażka spotkała łomżan. ŁKS 1926 Łomża pechowo uległ w minioną środę w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski drugoligowemu OKS-owi 1945 Olsztyn 2:3. Olimpia przegrała wówczas w sparingu z występującym w Ekstraklasie zespołem Jagiellonii Białystok 0:4.

W 29. minucie przed własnym polem karnym faulu dopuścił się jeden z piłkarzy Olimpii. Golkipera z Zambrowa uderzeniem ze stałego fragmentu gry zaskoczył doświadczony Łukasz Adamski. W przekroju całego spotkania zambrowianie stworzyli sobie zaledwie 2-3 okazje do zdobycia bramki, natomiast ŁKS wielokrotnie zagrażał bramce rywali. Trzykrotnie Olimpię przed utratą bramki ratował słupek.

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów w środę (27 lipca) skonfrontuje się z czwartoligową Puszczą Hajnówka. ŁKS w poniedziałek rozpoczyna pięciodniowy obóz w Mielniku, podczas którego sparingpartnerem podopiecznych Mirosława Dymka będzie inny trzecioligowiec – Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Inauguracja rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej w sezonie 2011/12 nastąpi 13 sierpnia. W derbach byłego województwa łomżyńskiego zespołom ŁKS-u i Olimpii przyjdzie zmierzyć się w Zambrowie już w 5. kolejce zaplanowanej na 3-4 września.

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Adamski 29′.

Olimpia: Konopka – Olszewski (46′ Sawicki), Król, Piłatowski, Trzaska – Nikitin, Grzybowski (46′ M. Kuczałek), Modzelewski, Butkiewicz – Dzierzgowski, Zubowski (46′ Jaworowski).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *