Sparing: Puszcza Hajnówka – Olimpia Zambrów 1:4 (0:1)

W kolejnym meczu towarzyskim Olimpia Zambrów pokonała w Hajnówce czwartoligową Puszczę 4:1 (1:0).

Spotkanie świetnie mógł rozpocząć Damian Zubowski, który już w pierwszej minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Puszczy, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. W 20. minucie faulowany w polu karnym był Łukasz Trzaska, a skutecznie rzut karny wykonał doświadczony Grzegorz Jóźwiak. W pierwszej połowie Olimpia stworzyła sobie jeszcze co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje. Tomasz Jaworowski i Damian Zubowski nie wykorzystali sytuacji sam na sam, natomiast Łukasz Grzybowski spudłował z pięciu metrów.

Druga bramka dla podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego padła w 55. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej flanki testowanego Rafała Bujnowskiego akcję skutecznie zamknął Damian Zubowski. Ten sam zawodnik kwadrans później podwyższył na 3:0 po dwójkowej akcji z Tomaszem Dzierzgowskim. Zubowski otrzymał od kolegi prostopadłą piłkę, wyszedł na pozycję sam na sam i pokonał golkipera gospodarzy. W 75. minucie Olimpia nadziała się na kontrę i po dośrodkowaniu z prawej strony straciła bramkę. Na listę strzelców wpisał się wówczas Jarosław Marczuk. Ostateczny rezultat konfrontacji na 4:1 ustalił Grzegorz Jóźwiak, który w 85. minucie najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

– Stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych. W każdej z połów mogliśmy zdobyć po trzy bramki więcej. Swoich sytuacji dwukrotnie nie wykorzystali Jaworowski i Zubowski, natomiast przed jedną okazją do zdobycia gola stawali Grzybowski i Dzierzgowski – podsumował sparing grający szkoleniowiec Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski.

Powoli krystalizuje się kadra zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy naszego klubu. W zespole Olimpii zagrają na pewno Mateusz Konopka (Orlęta Czyżew), Damian Zubowski (Znicz Suraż), Grzegorz Jóźwiak, Mateusz Butkiewicz (obaj Sokół Sokółka) oraz Łukasz Grzybowski (Ruch Wysokie Mazowieckie). W środowym sparingu całą drugą połowę rozegrał Rafał Bujnowski, boczny pomocnik z Młodej Jagiellonii, który w tym roku z zespołem juniorów starszych białostockiego klubu wywalczył mistrzostwo Polski. Prawdopodobnie również zostanie włączony do kadry Olimpii.

Następnym sparingpartnerem zespołu Olimpii będzie ligowy rywal, Pogoń Łapy. Zambrowianie zagrają z Pogonią w najbliższą sobotę (30 lipca, godzina 11:00) w Surażu. Ostatnim sprawdzianem, przed startem rozgrywek ligowych, będzie dla Olimpii konfrontacja z Młodą Jagiellonią. Mecz z zespołem prowadzonym przez Wojciecha Kobeszko odbędzie się 6 sierpnia (sobota) najprawdopodobniej na boisku w Zambrowie.

Puszcza Hajnówka – Olimpia Zambrów 1:4 (0:1)
Bramki: Jarosław Marczuk 75′ – Grzegorz Jóźwiak 20′ (k), 85′, Damian Zubowski 55′, 70′.

Olimpia: Ł. Szczepanik (46′ Konopka) – Olszewski (46′ Sawicki), Jóźwiak, Król (46′ Piłatowski), R. Szczepanik – Butkiewicz (46′ Dzierzgowski), Zalewski (46′ M. Kuczałek), Grzybowski, Trzaska (46′ Bujnowski) – Zubowski, Jaworowski.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *