Sparingowa porażka z Jagiellonią

W kolejnym sparingu rozegranym na boisku bocznym w Zambrowie Olimpia przegrała z występującą w Lotto Ekstraklasie Jagiellonią Białystok 2:0. Był to przedostatni mecz podopiecznych Piotra Rzepki przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała swój ósmy sparing w ramach przygotowań do II-ligowych zmagań. Na boisku bocznym w Zambrowie zmierzyła się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok.

Od samego początku tempo gry było dość spore, przy czym zdecydowanie lepiej i składniej akcje konstruowali podopieczni Michała Probierza. Swoją przewagę goście udokumentowali już w 14. minucie zdobyciem bramki. Jej autorem był Dawid Szymonowicz, który strzałem głową przelobował wychodzącego z bramki Piotra Czaplińskiego. Jagiellonia nie zwalniała tempa i jedna z ich akcji w 40. minucie spotkania przyniosła im rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Do piłki podszedł Marek Wasiluk, który uderzył mocno na bramkę Olimpii, jednak piłka odbiła się od prawego słupka bramki. W tej sytuacji przytomnie w polu karnym zachował się Dawid Szymonowicz, który dobił odbitą od słupka futbolówkę i tym samym po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał już nieco inaczej. To Olimpia próbowała narzucić swoje tempo i częściej przebywała na połowie przeciwnika. Udało się co prawda stworzyć biało-niebieskim kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale za każdym razem brakowało skuteczności. Jagiellonia również stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Ostatecznie jednak w drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii Białystok 2:0.

W dzisiejszym meczu w ekipie Olimpii testowani byli Karol Zieliński (Kotwica Kołobrzeg) Błażej Cyfert (Raków Częstochowa) i Marcin Przybylski (Śląsk II Wrocław). Po raz pierwszy mogliśmy ponadto oglądać w akcji nowego pomocnika Olimpii Kacpra Falona z Jagiellonii Białystok, który został wypożyczony do Zambrowa na pół roku. Warto także zaznaczyć, że trener Olimpii Piotr Rzepka podczas dzisiejszego meczu nie mógł skorzystać z aż pięciu ważnych graczy: Patryka Brzeskiego, Jakuba Bacha, Karola Buzuna, Daniela Michałowskiego i Bartosza Osolińskiego.

– „Grając z Jagiellonią to gdzieś tam w głowach siedzi, że jest to drużyna ekstraklasowa. Mimo, że nie było tych gwiazd, które wygrały wczoraj z Łęczną 5:0, to ci pozostali zawodnicy też są na poziomie ekstraklasy. Dla nas to są kapitalne lekcje, żeby robić postępy. Jak bliżej podeszliśmy to też mieliśmy swoje sytuacje bramkowe. Jedyne co martwi to fakt, że mamy kilka kontuzji ważnych zawodników.” – powiedział nam po meczu trener Olimpii Piotr Rzepka. – „Najważniejsza dla nas jest liga, ale widać, że jesteśmy coraz lepsi piłkarsko. Te styczniowe sparingi były takie, że pracowaliśmy przede wszystkim nad motoryką. Dzisiejszy mecz pokazał, że możemy przeprowadzić dużo ciekawych akcji. Szkoda, że zabrakło skuteczności.” – dodał.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia Białystok 0:2
13`, 38` Dawid Szymonowicz

Olimpia wystąpiłą w składzie: Piotr Czapliński (46` Arkadiusz Fabiański) – Marcin Byszewski, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski, Rafał Włodarczyk (46` Hubert Kotus), Karol Zieliński (70` Mateusz Jastrzębski), Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski, Marcin Przybylski, Kacper Falon (46` Sebastian Szerszeń), Fabian Piasecki (60` Rafał Włodarczyk)

Jagiellonia wystąpiła w składzie: Damian Węglarz – Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz (85` Rafał Kiczuk), Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Arvydas Novikovas (69` Mateusz Prolejko), Rafał Grzyb (82` Artur Renkowski), Damian Szymański, Dawid Polkowski, Emil Łupiński (46` Damian Toczydłowski) – Przemysław Mystkowski

Ostatni sparing biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe w sobotę, 25 lutego. Rywalem zambrowian będzie I-ligowy Stomil Olsztyn.

3 komentarze na temat artykułu “Sparingowa porażka z Jagiellonią

1. Bardzo dużo różniący się mecz niż MKS -Ełk widać było o wiele więcej lepszej gry niż tydzień temu w wykonaniu Olimpii z nowych zawodników to wielkie BRAWA dla Marcin Przybylski świetny mecz i z tego chłopaka trener będzie b.zadowolony WARTO GO ZAKONTRAKTOWAĆ do OZ następnie Błażej Cyfert dobry mecz i na pewno dla ZKS-u to duże wzmocnienie w defensywie widać że chłopak umie grać i TEŻ GO WARTO GO ZAKONTRAKTOWAĆ do OZ co do Kacpera Falona to bardzo słaby występ w jego wykonaniu nic nie wniósł w grze był cieniem Marcina Przybylskiego mam nadzieję że Kacper z treningu na trening będzie coraz lepszy i przydatniejszy w ZKS-ie