Sparingowa porażka ze Stomilem

Olimpia Zambrów, która jest na etapie testowania wielu zawodników przed rozpoczęciem nowego sezonu, zanotowała pierwszą sparingową porażkę. Uległa w Kobyłce I-ligowemu Stomilowi Olsztyn 3:1.

Sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Olsztyna, którzy prowadzenie objęli już w 5. minucie. Autorem pierwszej bramki był Patryk Kun. Kolejne trafienia padały już w drugiej połowie spotkania. Dziesięć minut po wznowieniu gry drugą bramkę dla Stomilu zdobył Karol Żwir. W 71. minucie wynik podwyższył jeszcze strzałem z rzutu karnego Tomasz Zahorski. Honorowe trafienie dla Olimpii w końcówce meczu zaliczył Bartosz Biel.

Olimpia Zambrów – Stomil Olsztyn 1:3
87′ Bartosz Biel – 5′ Patryk Kun, 54′ Karol Żwir, 71′ (karny) Tomasz Zahorski

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński (46′ Marcin Leszczyński) – Marcin Byszewski, Łukasz Piłatowski, Łukasz Grzybowski, Hubert Kotus, Bartosz Biel, Daniel Michałowski (46′ Mateusz Jastrzębski), Michał Kielak, Dominik Cukiernik (46′ Wiśniewski), Przemysław Jastrzębski, Sebastian Szerszeń

Warto zaznaczyć, że zambrowskim zespole testowani byli m.in. Dominik Cukiernik (Warta Działoszyn), Marcin Byszewski (Avia Świdnik) i Marcin Leszczyński (KS Raszyn).

Było to trzecie sparingowe spotkanie podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka w trwającym cyklu przygotowawczym do nowego sezonu. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu towarzyskim zambrowianie pokonali w Łysych IV-ligową Tęczę Łyse 5:0. 6 lipca natomiast biało-niebiescy pokonali w Olecku III-ligowy MKS Ełk 4:2.

Kolejny sparing Olimpia rozegra już 13 lipca. Przeciwnikiem będzie ligowy rywal w nadchodzącym sezonie – Polonia Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Zambrowie. Początek o godz. 18:00.