Sparingowy remis ze Świtem

W czwartym zimowym sparingu Olimpia Zambrów zremisowała u siebie z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała czwarty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej II ligi. Tym razem przeciwnikiem była występująca w III lidze drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz został rozegrany na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią w Zambrowie.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla Olimpii zdobyli: w 12. minucie Fabian Piasecki z rzutu karnego oraz w 82. minucie Karol Buzun. W składzie Olimpii wystąpiło dziś trzech zawodników testowanych: Adrian Zasuwa (Motor Lubawa), Adrian Wójcik (Wisła Kraków) oraz bramkarz Arkadiusz Fabiański (Falubaz Zielona Góra).

Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:1)
Bramki dla Olimpii: 12′ Fabian Piasecki (karny), 82′ Karol Buzun

Olimpia wystąpiła w składzie: Fabiański (46′ Kapica), Bogusz (46′ Byszewski), Kuczałek (60′ M. Jastrzębski), Grzybowski, Włodarczyk (46′ Kotus), Wójcik (46′ Bach), Osoliński, Brzeski, Michałowski, Zasuwa (46′ Buzun), Piasecki (46′ Szerszeń)

Dla obu klubów był to pierwszy sparingowy remis przed rundą wiosenną. Do tej pory zawodnicy Świtu rozegrali 2 mecze kontrolne. W pierwszym ulegli wyżej notowanemu Zniczowi Pruszków 4:1, natomiast przed meczem z Olimpią wygrali z ŁKS-em Łódź 4:2.

Dla Olimpii mecz ze Świtem był z z kolei czwartym sparingiem. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Olimpia Zambrów pokonała na własnym obiekcie czwartoligową Mławiankę Mława 4:1. Wówczas dla naszego klubu bramki zdobyli: Daniel Michałowski (z rzutu karnego), Rafał Włodarczyk (dwie) i Sebastian Szerszeń. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym w Siedlcach, zambrowianie ulegli natomiast miejscowej pierwszoligowej Pogoni 2:0. Tydzień temu natomiast zambrowianie wygrali z IV-ligowym MKS-em Ciechanów 4:1. Bramki w tym spotkaniu dla biało-niebieskich zdobyli: Fabian Piasecki (dwie), Łukasz Grzybowski i Mateusz Jastrzębski.

Piąty sparing biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą środę, 1 lutego w Suwałkach. Rywalem zambrowian będą pierwszoligowe Wigry Suwałki.