Start Działdowo zrezygnował z gry w II lidze

Piłkarze Startu Działdowo wygrali podlasko-warmińsko-mazurską III ligę, ale klub rezygnuje z awansu. Wszystko wskazuje na to, że dzięki temu do II ligi wejdzie drużyna, która zakończyła rozgrywki na drugim miejscu. A jest nią Concordia Elbląg.

W minioną niedzielę III-ligowcy rozegrali ostatnie mecze tego sezonu. Piłkarze z Działdowa już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce, jedyne dające awans do II ligi. Ale już wcześniej mówiło się, że Start nie będzie w stanie skonsumować awansu.

Wszystko potwierdziło się w piątek, kiedy to działacze z Działdowa wysłali pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej informujące, że zespół nie przystąpi do rozgrywek II ligi. Klub nie podoła finansowo występom na tym szczeblu rozgrywek, a poza tym nie ma odpowiedniej infrastruktury sportowej.

W tej sytuacji z awansu prawdopodobnie będzie się cieszył wicemistrz III ligi, czyli Concordia Elbląg. Ta w niedzielę na zakończenie sezonu w bardzo dramatycznych okolicznościach pokonała w derbach miasta Olimpię 2004 3:2.

– Otrzymaliśmy już propozycję przystąpienia do rozgrywek II ligi z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Jesteśmy na tak. Czekamy na decyzję PZPN, który prowadzi rozgrywki II ligi – mówi prezes Concordii Mirosław Pelc.

Jeśli tak się stanie, to Elbląg będzie w nowym sezonie miał dwie drużyny w II lidze: Olimpię i Concordię.

źródło: elblag.wm.pl

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *