Sukces młodych piłkarzy Olimpii w Hajnówce

Pięć zwycięstw i dwie porażki pozwoliły zespołowi „żaków” Olimpii Zambrów (rocznik 2008) zająć drugie miejsce w halowym turnieju piłki nożnej rozegranym w Hajnówce.

Młodzi piłkarze Olimpii Zambrów z grupy „żaków”, prowadzeni przez trenera Kamila Rosińskiego, odnieśli spory sukces. W rozegranym w miniony weekend turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówki rocznika 2008 i młodszych zajęli wysokie drugie miejsce.

Do rywalizacji zgłosiło swój udział 8 drużyn. Oprócz Olimpii wystąpili także: Ruch Wysokie Mazowieckie, MOSiR Bielsk Podlaski, AP BRYLANT Bielsk Podlaski, KS Puszcza Hajnówka, KS Puszcza Hajnówka II, LZS Narewka i Promień Mońki. Turniej rozgrywany był na zasadzie gry „każdy z każdym”.

W pierwszym spotkaniu Olimpia Zambrów pokonała skromnie Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego strzelił Maciej Dmochowski. Kolejne mecze przyniosły zambrowskiemu zespołowi dwie porażki. Najpierw młodzi piłkarze Olimpii przegrali 2:0 z MOSiR Bielsk Podlaski, a później ze zwycięzcą turnieju AP BRYLANT Bielsk Podlaski 4:2. Kolejne cztery mecze to już same zwycięstwa biało-niebieskich uwieńczone strzeleniem wielu wspaniałych oraz efektownych goli.

Poniżej wyniki wszystkich meczów Olimpii:

 • Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (bramka dla Olimpii: Maciej Dmochowski)
 • Olimpia Zambrów – MOSiR Bielsk Podlaski 0:2
 • Olimpia Zambrów – AP BRYLANT Bielsk Podlaski 2:4 (bramki dla Olimpii: Emil Zagroba i Maciej Dmochowski)
 • Olimpia Zambrów – KS Puszcza Hajnówka 4:0 (bramki: Maciej Dmochowski x2, Piotr Stańczyk x2)
 • Olimpia Zambrów – KS Puszcza II Hajnówka 3:1 (bramki dla Olimpii: Piotr Stańczyk x2, Maciej Dmochowski)
 • Olimpia Zambrów – LZS Narewka 3:0 (bramki: Maciej Dmochowski, Piotr Stańczyk, Mikołaj Ołdakowski)
 • Olimpia Zambrów – Promień Mońki 4:0 (bramki: Maciej Dmochowski x3, Piotr Stańczyk)

Ostatecznie młodzi piłkarze Olimpii Zambrów, z dorobkiem 15 punktów oraz strzelonymi 17 bramkami i 5 straconymi, uplasowali się na drugim miejscu. Równie wspaniałym sukcesem był także wybór i wyłonienie przez trenerów najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał sie zawodnik Olimpii Zambrów Maciej Dmochowski.

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Dmochowski (9 bramek), Piotr Stańczyk (6 bramek), Emil Zagroba (1 bramka), Mikołaj Ołdakowski (1 bramka), Patryk Chankowski, Patryk Strzeszewski, Hubert Wądołowski, Sebastian Zawadzki, Gabriel Lutostański, Krzysztof Brzózka i Oliwier Pietruczak.

4 komentarze na temat artykułu “Sukces młodych piłkarzy Olimpii w Hajnówce

 1. Brawo Panowie.

  A tak jestem ciekaw jak to jest w tej naszej OZ. W żakach, orlikach, młodzikach wygrywają prawie wszystko. Liczą się na Podlasiu są w samej czołówce. Jak przychodzi do trampkarza, Juniora jest coraz gorzej, a w seniorach to już nieliczni albo w ogóle.

 2. no mnie też to ciekawi czy na wyższych poziomach nie umieją już motywować i prowadzić dzieci ??
  czy może są jakieś inne powody mam nadzieje że powodem nie są pieniądze ( bo klubu nie stać na dalsze wyjazdy turniejowe ) nie mam pomysłu
  Może są tu ludzie którzy mogą coś na ten temat wiedzieć i podzielą się z nami tą wiedzą

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *