Tomasz Kulawik nowym trenerem Olimpii

Nowym trenerem Olimpii Zambrów został Tomasz Kulawik. 47-letni szkoleniowiec związał się z zambrowskim klubem półroczną umową.

Tomasz Kulawik został nowym trenerem Olimpii Zambrów. Były pomocnik „Białej Gwiazdy” zastąpił na tym stanowisku Piotra Rzepkę, który po ostatnich słabych wynikach ligowych został zwolniony przez Zarząd klubu. Kulawik podpisał z Olimpią kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Kulawik na szczeblu centralnym prowadził ostatnio Okocimskiego Brzesko, ale po tym, jak klub na początku 2016 roku wycofał się z II-ligowych rozgrywek, wrócił w rodzinne strony, gdzie był związany z Przebojem Wolbrom, grającym w klasie okręgowej. Pracował również w akademii szkolącej młodzież w Wolbromiu.

Wcześniej Tomasz Kulawik dwa razy obejmował Wisłę Kraków jako tymczasowy szkoleniowiec. W 2005 roku zastąpił Jerzego Engela, a w 2010 roku przejął na chwilę zespół po Henryku Kasperczaku. Był też drugim trenerem, trenerem rezerw oraz prowadził zespół Młodej Ekstraklasy. Jako piłkarz grał w Wiśle w latach 1991-2002, zdobywając dwa tytuły mistrza Polski.

Pierwszym rywalem, przeciwko któremu Tomasz Kulawik poprowadzi Olimpię Zambrów, będzie Siarka Tarnobrzeg. Będzie to spotkanie domowe, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 marca.

Przypomnijmy, że w ostatnich sześciu ligowych pojedynkach Olimpia Zambrów nie wygrała żadnego meczu. Zanotowała bowiem dwa remisy i cztery porażki. To spowodowało, że pozycja biało-niebieskich w tabeli ligowej przestała być już bezpieczna. Obecnie zambrowianie zajmują 11. pozycję, ale do strefy spadkowej tracą zaledwie 3 punkty. Takie wyniki spowodowały, że decyzją Zarządu klubu Piotr Rzepka zakończył trenerską przygodę z Olimpią.

4 komentarze na temat artykułu “Tomasz Kulawik nowym trenerem Olimpii

  1. Mam nadzieję że zarząd ZKS-u podjął dobrą i przyszłościową decyzję przy zatrudnieniu trenera Tomasza Kulawika. Życzę powodzenia dla nowego trenera OZ

  2. no no pan Kulawik ma już jakieś osiągnięcia jak widać a chciałbym przypomnieć jeszcze że zanim Okocim wycofał się z 2 ligi to plasował się solidnie w środku tabeli więc można się spodziewać że zna się na rzeczy i pomoże OZ w utrzymaniu się

  3. Po trenerze Zalewskim(którego pozdrawiam)
    to już 6 zmiana trenera u nas! Takie działania nigdy nie scalą drużyny,każdy wymaga wyników ,każdy chce OZ w 2 lidze.Za czasów trenera Zalewskiego każdy się cieszył bo było z czego więc trzeba nie raz pomyślec 3 razy zanim się wpadnie na pomysł aby coś zmieniać niekoniecznie na lepsze.Pozdrawiam :]
    TYLKO ZKS!

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *