Trener Zajączkowski powitany przez burmistrza

Nowy szkoleniowiec Olimpii Zambrów Piotr Zajączkowski został oficjalnie przywitany przez burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego.

Dziś burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski w swoim gabinecie przyjął nowego trenera ZKS Olimpia Piotra Zajączkowskiego. Przypomnijmy, że decyzję o zmianie szkoleniowca podjął Zarząd Olimpii, który nie był do końca usatysfakcjonowany ostatnimi wynikami drużyny. Zajączkowski zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Zalewskiego, który funkcję tę pełnił od 2010 roku. W dzisiejszym spotkaniu u burmistrza uczestniczył także prezes zambrowskiego klubu Sławomir Skrzypkowski.

IMG_0257_wynik

Nowy trener Olimpii trenerską przygodę rozpoczął w 2003 roku. Zaczął w Warmii Grajewo, by zmieniać kluby bardzo często. Pracował w Mrągovii Mrągowo, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Turze Turek, Jezioraku Iława, ŁKS-ie Łódź (pierwsza liga), Calisii Kalisz, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, a ostatnio w Mławiance Mława.

Oczekiwania burmistrza względem nowego trenera biało-niebieskich nie są wygórowane. Burmistrza na tę chwilę zadowoli utrzymanie w II lidze.

– „Z początku myślałem, że w tej drugiej lidze jest wyższy poziom, że są bardziej zróżnicowane zespoły, które grają bardzo dobry futbol i że są średniacy. Okazuje się, że w tej drugiej lidze każdy z każdym może wygrać i każdy z każdym może przegrać. Te zadanie, które postawił Zarząd przed trenerem jest możliwe do zrealizowania. Oczywiście wszystko się może zdarzyć, bo to jest tylko sport.” – powiedział nam burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Poprzednik nowego szkoleniowca Krzysztof Zalewski jako trener z Olimpią związany był bardzo długo, bo od maja 2010 roku. Na początku funkcję tę pełnił wspólnie z Wojciechem Kobeszko. W kolejnych latach funkcję szkoleniowca pełnił już samodzielnie. W ciągu pięciu lat w Zambrowie udało mu się m.in. dwukrotnie awansować do II ligi. Poprosiliśmy burmistrza o ocenę 5-letniej pracy trenera Zalewskiego w Olimpii.

– „Myślę, że wniósł on dużą jakość do naszego klubu, dotyczącą strony sportowej i technicznej. Jako młody trener osiągnął wielki sukces z Olimpią. Na pewno po tym pierwszym awansie do II ligi, gdyby nie reorganizacja, byśmy się utrzymali. To jest zasługa pana Krzysztofa Zalewskiego, któremu serdecznie dziękuję. Myślę, że to nie jest jego pierwszy i ostatni klub. Myślę, że znajdzie miejsce i będzie również tam się odnajdywał i ewentualnie jako trener miał sukcesy.” – powiedział nam podczas spotkania burmistrz Dąbrowski.

Przypomnijmy, że Piotr Zajączkowski podpisał z Olimpią kontrakt do końca obecnego sezonu. Głównym celem wyznaczonym dla nowego trenera jest utrzymanie w II lidze.

Fot. www.zambrow.org

3 komentarze na temat artykułu “Trener Zajączkowski powitany przez burmistrza

  1. Pana burmistrza „na dziś zadowoli utrzymanie w drugiej lidze” i to nie sā ponoć wygórowane oczekiwania… Kogoś tu się żarty trzymajā, albo wypowiedź została błędnie przytoczona. Przecież nie walczymy o mistrza… To utrzymanie to cel i marzenie samo w sobie, i jak na waruki finansowe Zambrowa, może być nie takie proste. Meczyk z Brzeskiem pokazał, że nawet przy sportowym poziomie jest jeszcze gwizdek sędziego, a na takiego gracza trzeba mieć w zanadrzu Cristiano z Carlosem. Nie mówie, że utrzymanie nie jest możliwe, bo jest, ale pozostaje wielkā niewiadomā. Nie wiemy czego się spodziewać po zespole wobec nowego trenera, czy zaległe pensje wypłacono, i czy wogóle dotrwamy do końca rozgrywek na wiosne?

  2. Poza tym, z całym szacunkiem dla pana Zajāczkowskiego, ale jeśli pan Zalewski nie spełniał oczekiwań, to na utrzymanie szczerze zatrudniono by kogoś kto jest lepszy niż poprzednik. W bezpośredniej walce pan Zalewski pokonał Zajāczkowskiego w trzeciej dwa razy. (Ktoś ma lepsze dane jak wyglādajā statystyki pomiędzy panem Zalewskim a Zajāczkowskim?) Pozdrawiam i z troskā i niecierpliwościā będe oczekiwał na wiadomości.

  3. Z Panem Krzysztofem Zalewskim mielibyśmy jeszcze szanse powalczyć o utrzymanie ale nowy trener spuści nas do III ligi, jestem tego pewien. Zapamietajcie moje słowa !

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *