Trwa fatalna passa Olimpii. Tym razem wysoka porażka z Nadwiślanem

Olimpia Zambrów coraz bardziej oddala się od pozostania w drugiej lidze na kolejny sezon. Tym razem podopieczni Grzegorza Dziubka na własnym boisku przegrali z niżej notowaną ekipą Nadwiślana Góra. To już szósty kolejny mecz zambrowskiej drużyny bez zwycięstwa (nie licząc walkoweru z Okocimskim KS Brzesko).

IMG_0235_wynik

Na boisku od pierwszych akcji lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy przez większość czasu utrzymywali się przy piłce na połowie rywala. Z biegiem czasu zaczęli stwarzać sytuacje. Już w 5. minucie mógł paść gol dla gości, kiedy to Ceglarz otrzymał świetne podanie w szesnastkę ZKS-u, ale jego strzał świetnie wybronił Koncki. Zawodnicy Nadwiślana dopięli swego w 12. minucie. Wówczas po akcji lewym skrzydłem świetnym podaniem w polu karnym obsłużony został Mohamed Essam, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce. Ledwie zawodnicy Olimpii zdołali wznowić grę po stracie bramki, a już znów musieli ponownie ustawiać futbolówkę na środku boiska. Fantastyczne podanie za plecy obrońców otrzymał Przemysław Piwowarczyk, który pięknym lobem pokonał Konckiego. Takiego początku nie spodziewał się chyba nikt z obecnych na trybunach kibiców. Tym bardziej, że był to mecz tak naprawdę „o 6 punktów”. Goście mogli podwyższyć prowadzenie w 44. minucie, ale strzał Essama na rzut rożny odbił Bartosz Koncki.

IMG_0327_wynik

W drugiej połowie widać było nieco więcej wigoru w grze Olimpii, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje podbramkowe. W 59. minucie trybuny zamilkły. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska strzałem głową piłkę w siatce po raz drugi w tym meczu umieścił Mahomed Essam i było już 3:0 dla Nadwiślana. Spełniał się zatem czarny scenariusz dla Olimpii, która tego dnia nie wyglądała na mocno zmobilizowaną i skoncentrowaną, czego nie można powiedzieć o gościach. Olimpii udało się jednak zdobyć bramkę honorową. W 62. minucie po płaskiej centrze Przemysława Jastrzębskiego piłkę do bramki rywali wpakował Michał Twardowski. Cztery minuty później podopieczni Grzegorza Dziubka mieli kolejną znakomitą okazję. W sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Kowal, który przegrał jednak ten pojedynek. W doliczonym czasie gry zawodników Olimpii dobiła jeszcze bramka Sławomira Musiolika. Zawodnik przyjezdnych mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans na obronę Konckiemu. Olimpia atakowała do ostatnich minut, ale była niezwykle nieskuteczna, przede wszystkim jeśli chodzi o ostatnie podanie. Ostatecznie drużyna Nadwiślana Góra zasłużenie wygrała to spotkanie 4:1.

IMG_0378_wynik
Na uwagę zasługuje fakt, że przez pełne 90 minut Olimpia Zambrów była żywiołowo dopingowana przez grupę kibiców ZKS-u.

Był to kolejny mecz Olimpii bez zwycięstwa. W sześciu (nie licząc walkoweru z Okocimskim) ostatnio rozegranych meczach Olimpia zdobyła zaledwie 2 punkty. Na tak fatalny bilans składają się cztery porażki i dwa remisy. Dzisiejszą porażką Olimpia jeszcze bardziej oddaliła się od pozostania w drugiej lidze. Co prawda do końca ligowych zmagań pozostały jeszcze cztery kolejki, ale patrząc na wysokie miejsca w tabeli najbliższych rywali zambrowskiego klubu oraz na obecną formę biało-niebieskich ciężko jest patrzeć optymistycznie na końcowy sukces ZKS-u. Trzeba jednak wierzyć do końca. W futbolu wszystko jest możliwe.

Olimpia Zambrów – Nadwiślan Góra 1:4
63` Michał Twardowski – 11`, 59` Mohamed Essam, 13` Przemysław Piwowarczyk, 90` Sławomir Musiolik

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (75` Karol Buzun), Tomasz Porębski (46` Maksym Kowal), Robert Tunkiewicz, Łukasz Grzybowski, Sebastian Janik (46` Przemysław Jastrzębski) – Michał Twardowski (82` Robert Brzęczek)

Nadwiślan wystąpił w składzie: Robert Błąkała – Filip Korneta, Szymon Jarosz, Michał Bedronka, Mateusz Wójcik (80` Maciej Szewczyk) – Przemysław Piwowarczyk (61` Mateusz Skrobol), Tomasz Margol, Dawid Kaszok, Patryk Widuch (54` Sławomir Musiolik), Piotr Ceglarz – Mohamed Essam (89` Patryk Stefański)

Żółte kartki: Dziemidowicz – Bedronka

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 14 maja. Rywalem biało-niebieskich będzie Radomiak Radom. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u zaplanowany jest na 21 maja. Wówczas zambrowianom przyjdzie się zmierzyć z Siarką Tarnobrzeg.

16 komentarze na temat artykułu “Trwa fatalna passa Olimpii. Tym razem wysoka porażka z Nadwiślanem

1. Nie chciałem tego pisać, a jednak.. a nie mówiłem.

Do momentu, gdy dalej te same osoby będą w zarządzie nic się nie zmieni. Pan prezes dobry przedsiębiorca, ale o piłce nie ma pojęcia. Sponsorów cała masa, dobre ruchy personalne, super akcje marketingowe. ;-) Klub piłkarski to nie sklep chemiczny, tu trzeba mieć pasję i pojęcie. Ludzie czemu wy się bierzecie za takie rzeczy, jeśli nie macie o tym pojęcia. Pan trener sympatyczny gość, ale minął się z powołaniem. !!! Panie Burmistrzu – główny sponsorze, jeśli Ci zależy na tym klubie zrób coś to ostatnia chwila !!! Mimo wszystko życzę powodzenia.

2. Żal było patrzeć na to co dzisiaj pokazali. Straciłem tylko 5 zł. Bo na ten mecz to bylo za duża kwota do tej tragedi. Gdzie sie podzial Czapla?? Bo mlody bramkarz tylko lezy kolo bramki jakby byl na wakacjach a pilka w jego siatce. Jedna wielka masakra, a po dzisiejszym meczu to niektorzy widze ze zapomnieli ze walcza o utrzymanie w tej lidze

• Znafca sie odezwal.Gdyby nie ten młody bramkarz to by z 10 goli było. Chlopakom się poplątało ale z radomiakiem powalczą!!

3. No i niestety stało się! Jesteśmy już jedną nogą w 3 lidze, a na pewno prędzej utrzyma się Nadwiślan aniżeli Olimpia. 1 połowa żenująca, poziom zawodników (głównie obrona) to Orlik. Brak 100% zaangażowania u niektórych zawodników, patrzenie na kolegów lub rozkładanie rąk. To nie ten poziom panowie. W drugiej odsłonie początek bardzo dobry, ale brak wykończenia sprawia brak bramek. Później po bramce 3 to już tylko szarpanina i brak jasnej koncepcji gry. Nadwiślan zasłużone zwycięstwo, byli lepsi i dojrzalsi piłkarsko.Panowie z zarządu na wiosnę widać ewidentną amatorszczyznę a nawet prostactwo w działaniach. Jeśli to prawda, że piłkarze nie otrzymują wynagrodzenia, to powinniście płacić im z własnej kieszeni (nie usprawiedliwia to braku ich zaangażowania,wszak są sądy). Z całym szacunkiem do trenera Dziubka, ale jakie on miał osiągnięcia i ostatnie wyniki,że miałby utrzymać skuteczniej 2 ligę w Zambrowie niż Zajączkowski? Odejście 3 kluczowych zawodników bez ich właściwego zastąpienia też świadczy o amatorce zarządu. No chyba, że celem było spuszczenie Olimpii do 3 ligi. Wtedy powinny pójść taczki w ruch!

4. Kiedyś pisałem, żeby nie oceniać prezesa ani trenera, zanim nie minie trochę czasu. Teraz już myślę, że można śmiało oceniać, bo widać „efekty” pracy obydwu panów. Nie da się powiedzieć nic dobrego. Ten klub zawsze miał problemy ale jakoś się trzymał, nawet jeżeli ledwo dawał radę. Przyszedł nowy prezes i jedną nieodpowiedzialną decyzją pogrążył klub. Ja cały czas wierzę, że cudem się utrzymamy, ale nie tylko o to chodzi. Co nam z utrzymania, jeżeli będziemy pośmiewiskiem 2 ligi? Ludzie, którzy klubem zarządzają, nie zrobią wielkich zmian w 2-3 miesiące. A patrząc na to, co wyprawiają teraz, to obawiam się, że mogą tylko jeszcze bardziej nas skompromitować.

5. Pierwszy raz skończyłem oglądać mecz po 5 minutach. Byłem pewny wysokiej przegranej. „Kilka” meczów już takich widziałem. Nie wiem, co się dzieje, ale to powoduje, że potem na meczach są pustki bez względu na wyniki.
    Do boju ZKS???

• Tak na dobrą sprawe pozostanie w tej 2 lidze było by nam na ręke.Dlaczego?a dlatego,że w nowej zreformowanej 3 mamy z tego co wiem łączyć się z łódzko-mazowiecką,poziom z automatu będzie lepszy.Grając dalej?w 2 wg.mnie mamy starych znajomych(nie licząc spadkowiczów i beniaminków) obeznanie z wyjazdów idt.Sami zawodnicy muszą zrozumieć czego tak naprawde chcą w tej piłce ośągnąć.Bo wyjść ubranym na murawę zrobić 2-3 dułgości boiska to raczej nie wystarczy na ten poziom Panowie! Dopóki piłka w grze….

6. Panie Prezesie w swoim pierwszym wywiadzie stwierdził Pan,że nie lubi przegrywać swoimi decyzjami
    „wygrał”Pan 3 ligę dla Zambrowa gratuluję.

7. Trener w Zambrowie od 3 tygodni, zarząd (czyt nowy prezes) od 3 miesięcy. Może należy się zastanowić co było wcześniej? Jakim składem obecnie dysponuje Olimpia? Po kontuzji Kuczała, Mroczka nie ma środka pola. Do tego brak sił piłkarzy, co powoduje że nie nadążamy za przeciwnikiem. O niektórych piłkarzach nie będę na forum się wypowiadał, ale to są tylko nazwiska, bez umiejętności na ten poziom. Myślę że należy wesprzeć tych zawodników, którzy jeszcze chcą i próbują walczyć i ratować 2 ligę dla Zambrowa. Latem będzie czas na wzmocnienie drużyny wartościowymi graczami. Wiara czyni cuda, ja wierzę.

• zgadzam się w 100% co tak naprawdę może zdziałać nowy trener ze składem który nie jest przygotowany do rundy wiosennej
      podobno zawodnicy mieli treningi po 45 min dziennie no ludzie to nie lekcja wf-u w podstawówce tylko zawodowa piłka. Podkreślam zawodowa jeżeli nie płacą zawodnikom w tym momencie to już im nawet się nie dziwie ZA CO im płacić za spacery po boisku? Chcecie kasy. to jak każdy normalny człowiek po prostu zaróbcie na nią. Jak to mówią ” z pustego to i Salomon nie naleje” to co tu się dziwić trenerowi.
      Moim zdaniem jedyne co zostaje w taktyce to nastawić cały zespół na obronę, kontry i stałe fragmenty no i przede wszystkim trzeba oddawać strzały na bramkę a nie podawać piłkę w tłoku przed albo w polu karnym przeciwnika
      Mimo wszystko wierze w nasz zespół.
      Do Boju ZKS

8. Wracając do meczu z 11.05.2016r, aż wstyd było oglądać ten mecz, panowie piłkarze głowy w piasek i maski na twarz!!!!!!!!, bo sam piasek był ten mecz!!!!!!!!!!! my jako kibice dopisaliśmy frekwencją na stadionie ok80 % i nie chodzi tu że wejściówka kosztowała 5zł ale wierzyliśmy o zdobyciu 3pkt. jestem ciekaw jakie wytłumaczenie ma teraz trener i prezes????, bo zaufanie już u nas jako kibiców straciliście wszyscy!!!!!! Może Pan Burmistrz miasta Zambrów zareaguje na te wszystkie występy w rundzie wiosennej 2 lidze 2015/2016 i przeanalizuje osiągnięcia zdobyte przez Olimpię Zambrów ,moim skromnym zdaniem to HYDRZE trzeba było uciąć wcześniej całą głowę a nie tyko łapę, zmieniono tylko prezesa
    (dla kosmetyki),a dlaczego nie zmieniono całego kompletnego całego zarządu?????począwszy od kierownika drużyny a skończywszy na prezesie.Trzeba profesjonalnej ręki i profesjonalnych osób do prowadzenia takiego klubu a nie amatorszczyzny!!!!! Naprawdę szkoda tego budżetu ponad 1mln. bo widać że nic nie zrobiono w rozwoju ZKS-u,chodzi mi o to, dążyć o jak najlepsze wyniki i mieć stabilnośc finansową, a w tej chwili się właśnie cofamy do 3 ligi,co do piłkarzy,panowie zacznijcie grać i wygrywać żeby otrzymywać jakąś kasę tu trzeba się pokazać,rzetelnie i ciężko pracować,bo z taką grą to naprawdę szkoda szargać nazwę i logo Olimpii Zambrów,miejmy nadziej że jakieś wnioski i konsekwencję zostaną podjęte przez Pana Panie Burmistrzu, bo to co widać w poczynaniach to czysta amatorszczyzna,nie jestem pesymistą ani przeciwnikiem Olimpii Zambrów, ale szkoda mi tego sukcesu którym był awans do 2 ligi oraz godnego reprezentowania miasta Zambrów i klubu Olimpii Zambrów szczeblu całego kraju, bo takiej promocji długo nie będzie a teraz jest jak jest sami widzicie

9. Panowie przestańcie już pier… na trenera i prezesa!!!
    Widzicie jakim dysponujemy składem a co oni mogą więcej teraz??? Błąd był popełniony w przerwie zimowej, że dali odejść LEMANKOWI SZYMANSKIEMU ZAPOLNIKOWI, którzy trzymali tu poziom. Pisałem na początku roku że z tymi wzmocnieniami na ostatnią chwilę będzie ciężko. Ściągnęli ludzi, którzy nie grali długo po kontuzjach i spadające gwiazdy bez formy w innych klubach które nie mogły się odnaleźć. Faktycznie zmiana trenera była bez sensu na kilka kolejek przed końcem, ale nawet jakby ściągnęli najlepszego trenera z Polski to by tu nic nie wskórał. Jęzeli się utrzymamy dajcie mu i prezesowi się wykazać w przerwie letniej.
    P..S jak Tobie jest szkoda 5 zł na bilet to widać jaki z Ciebie kibic. Jak awansowali to każdy kochał, teraz każdy po nich ciśnie. A z klubem jest się na dobre i na złe nie ważne w której lidze.
    Kolejna sprawa, nie było młyna każdy narzekał, jak jest nikt nie przyjdzie i pomoże w śpiewaniu tylko siedzi z boku i się smieje… szuje! Wieczne narzekanie a od siebie nic.

10. i co wygrali z radomiakiem ładnie i to tak jak mówiłem gole zdobyli z kontry bardzo fajne akcje
    nie oglądałem całego meczu tylko ta 3 bramki jakie padły w meczu ze skrótu na fb więc nie mogę się wypowiadać na temat całego meczu ale bramki mi się podobały