U siebie z outsiderem

W sobotnie popołudnie (20 października) w Zambrowie dojdzie do konfrontacji najwyżej i najniżej sklasyfikowanego trzecioligowca z województwa podlaskiego. Olimpia Zambrów podejmie na własnym obiekcie Orła Kolno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

Olimpia Zambrów piastuje pozycję wicelidera z czteropunktową stratą do pierwszej Mrągowii Mrągowo. Zambrowianie w 12 spotkaniach odnieśli osiem zwycięstw i zanotowali cztery porażki, legitymują się obecnie bilansem bramkowym 19:10. W ostatniej kolejce passę siedmiu zwycięstw z rzędu podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego przerwał Sokół Ostróda, który pokonał Olimpię u siebie 2:1.

Orzeł Kolno z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Podopieczni Dariusza Narolewskiego zanotowali „komplet” 12 porażek zdobywając zaledwie 4 bramki i tracąc aż 36. W poprzedni weekend Orzeł przegrał przed własną publicznością z Płomieniem Ełk 1:4.

W sezonie 2011/12 Olimpia przegrała u siebie w rundzie jesiennej z Orłem Kolno 0:2, natomiast na wiosnę udanie zrewanżowała się wygrywając w Kolnie 3:0. W obecnych rozgrywkach najlepszym strzelcem Olimpii jest Michał Poduch z siedmioma trafieniami na koncie. W zespole Orła po jednej bramce w tym sezonie zdobyli Adam Grygoriew, Piotr Pisiak, Łukasz Sałata oraz Dawid Żach.

Bilety w cenie 8 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy przysługujący uczniom i studentom z ważną legitymacją) do nabycia bezpośrednio przy wejściu. Kobiety wchodzą na mecz za darmo. Ze względu na rozpoczęty remont Stadionu Miejskiego w Zambrowie kibice będą wpuszczani na inny sektor niż dotychczas.

Olimpia Zambrów – Orzeł Kolno
Stadion Miejski w Zambrowie, 20 października 2012, godzina 15:00

Pary pozostałych spotkań 13. kolejki III ligi:

  • Płomień Ełk – Dąb Dąbrowa Białostocka
  • Tur Bielsk Podlaski – Sokół Ostróda
  • Mrągowia Mrągowo – Start Działdowo
  • ŁKS 1926 Łomża – Olimpia 2004 Elbląg
  • MKS Korsze – Warmia Grajewo
  • Motor Lubawa – Wissa Szczuczyn
  • Huragan Morąg – Granica Kętrzyn

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *