W Pucharze Polski z Chełmianką Chełm

10. zespół trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej będzie rywalem Olimpii Zambrów w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Dzisiaj Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wylosował pary rundy wstępnej i I rundy Pucharu Polski 2016/17.

Zambrowianie w rundzie wstępnej zmierzą się z zespołem III ligi lubelsko-podkarpackiej Chełmianką Chełm. W minionym sezonie drużyna ta zajęła 10. miejsce. Mecz z Chełmianką Olimpia rozegra na wyjeździe w dniach 16/17 lipca.

W przypadku awansu Olimpii do kolejnej rundy (23/24 lipca), biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze zwycięzcą pary ŁKS 1926 Łomża – GKS Tychy.

Runda wstępna – 16/17 lipca
1. Wda Świecie – Rozwój Katowice
2. GKS 1962 Jastrzębie – Olimpia Grudziądz
3. Świt Skolwin – Polonia Bytom
4. Rominta Gołdap – wolny los (**)
5. JKS 1909 Jarosław – ROW 1964 Rybnik
6. KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Pogoń Siedlce
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki – Stal Mielec
8. Odra Opole – Siarka Tarnobrzeg
9. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – wolny los (**)
10. Miedź II Legnica – GKS Bełchatów
11. ŁKS 1926 Łomża – GKS Tychy
12. KKS 1925 Kalisz – MKS Kluczbork
13. Małopolski ZPN (*) – Puszcza Niepołomice
14. Chełmianka Chełm – Olimpia Zambrów
15. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków
16. Pomorski ZPN (*) – Kotwica Kołobrzeg
17. Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola
18. Nadwiślan Góra – Legionovia Legionowo
19. Raków Częstochowa – Wisła Puławy
20. Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Wejherowo

(*) Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu ZPN
(**) Dolcan Ząbki i Okocimski KS Brzesko wycofały się z rozgrywek I i II ligi w sezonie 2015/2016 i nie są uwzględniane jako uczestnicy tych rozgrywek

Gospodarzami meczów rundy wstępnej Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn, gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/2017.

W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach tej samej klasy, gospodarzami meczów będą zespoły, które podczas losowania par rundy wstępnej zostały wylosowane jako pierwsze.

I runda – 23/24 lipca
21. Zwycięzca meczu nr 15 – Wigry Suwałki
22. Zwycięzca meczu nr 16 – Chojniczanka Chojnice
23. Rominta Gołdap – Arka Gdynia (26/27 lipca)
24. Zwycięzca meczu nr 19 – Chrobry Głogów
25. Zwycięzca meczu nr 8 – Sandecja Nowy Sącz
26. Zwycięzca meczu nr 10 – Miedź Legnica
27. Zwycięzca meczu nr 18 – Zagłębie Sosnowiec
28. Zwycięzca meczu nr 2 – wolny los (***)
29. Zwycięzca meczu nr 20 – Bytovia Bytów
30. Zwycięzca meczu nr 7 – Wisła Płock (26/27 lipca)
31. Zwycięzca meczu nr 17 – GKS Katowice
32. Zwycięzca meczu nr 5 – Stomil Olsztyn
33. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Zwycięzca meczu nr 6
34. Zwycięzca meczu nr 3 – Zwycięzca meczu nr 12
35. Zwycięzca meczu nr 1 – Zwycięzca meczu nr 13
36. Zwycięzca meczu nr 14 – Zwycięzca meczu nr 11

(***) Drużyna Zawiszy Bydgoszcz, uczestnicząca w rozgrywkach I ligi w sezonie 2015/2016 nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2016/2017.

Gospodarzami meczów I rundy Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn, gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/2017.

W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach tej samej klasy, gospodarza wyłoni losowanie przeprowadzone przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN po rozegraniu meczów rundy wstępnej.

W związku z trwającym procesem licencyjnym możliwa jest zmiana gospodarzy poszczególnych meczów.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *