Wielkie derby w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę (7 kwietnia) Olimpia Zambrów w derbach byłego województwa łomżyńskiego skonfrontuje się na wyjeździe z zespołem ŁKS-u 1926 Łomża. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00.

W przerwie zimowej w kadrze zespołu ŁKS-u 1926 Łomża doszło do kilku zmian. Na odejście z zespołu zdecydowali się Michał Hryszko (Olimpia Zambrów) oraz Przemysław Masłowski (Granica Kętrzyn). Zespół wzmocnili trzej byli piłkarze czwartoligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie – Daniel Iwanowski (wychowanek Olimpii), Paweł Galiński i Jakub Ambrożewicz.

Po 19. kolejkach Olimpia Zambrów zajmuje trzecią lokatę, natomiast ŁKS 1926 Łomża sklasyfikowany jest „oczko” niżej. Różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami wynosi zaledwie dwa punkty, a więc zdobycie kompletu punktów w sobotnim spotkaniu gwarantuje zwycięzcy co najmniej trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Zarówno Olimpia Zambrów, jak i ŁKS 1926 Łomża udanie zainaugurowały rundę wiosenną zaczynając od dwóch zwycięstw i marszu w górę tabeli. Olimpia wygrała z MKS Korsze 2:1 i Czarnymi Olecko 2:0, natomiast ŁKS pokonał 3:0 Orła Kolno oraz 2:0 Olimpię 2004 Elbląg. W rundzie jesiennej Olimpia Zambrów pokonała przed własną publicznością ŁKS 1926 Łomża 2:0 po bramkach Łukasza Grzybowskiego i Łukasza Piłatowskiego. Relację z tego spotkania można przeczytać klikając tutaj.

Najlepszymi strzelcami gospodarzy są do spółki Mateusz Laskowski i Patryk Szymański, którzy zanotowali w tym sezonie po siedem trafień. Identyczną ilość bramek w barwach Olimpii zdobył Łukasz Grzybowski. Warto podkreślić, iż zambrowianie ex equo z Concordią Elbląg mogą pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, bowiem w 19 spotkaniach podopieczni Krzysztofa Zalewskiego stracili zaledwie 13 bramek. ŁKS stracił o sześć goli więcej.

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów
Stadion Miejski w Łomży, 7 kwietnia 2012, godzina 12:00

Pary pozostałych spotkań 20. kolejki III ligi:

  • Motor Lubawa – Orzeł Kolno
  • Granica Kętrzyn – Olimpia 2004 Elbląg
  • Czarni Olecko – Huragan Morąg
  • MKS Korsze – Start Działdowo
  • Pogoń Łapy – Zatoka Braniewo
  • Concordia Elbląg – Warmia Grajewo
  • Mrągowia Mrągowo – Dąb Dąbrowa Białostocka

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *