Wiesław Jancewicz przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów

Wiesław Jancewicz przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów. To głównie pokłosie porażki w finale Okręgowego Pucharu Polski. Do końca sezonu grającym szkoleniowcem będzie Kamil Jackiewicz.

Zarząd Olimpii Zambrów informuje, że dziś Wiesław Jancewicz przestał pełnić funkcję trenera zambrowskiego klubu. Obowiązki i rolę szkoleniowca, tymczasowo do końca obecnego sezonu, przejął doświadczony napastnik Olimpii 35-letni Kamil Jackiewicz.

O ile pod wodzą Jancewicza w lidze Olimpii szło całkiem nieźle, o tyle czarę goryczy przy podjęciu takiej decyzji przelała środowa porażka zambrowian z Turem Bielsk Podlaski w finale Okręgowego Pucharu Polski. Przypomnijmy, że pomimo prowadzenia 3:1 po 75 minutach, Olimpia roztrwoniła przewagę i w regulaminowym czasie gry zremisowała z Turem 3:3. W dogrywce decydujący cios zadali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z wygrania rozgrywek pucharowych na szczeblu województwa podlaskiego.

Wiesław Jancewicz był szkoleniowcem Olimpii od 24 października 2017 roku. W sumie zambrowski zespół pod jego wodzą rozegrał 18 meczów ligowych, z czego 10 wygrał, 2 zremisował i 6 przegrał. Daje to 32 zdobyte punkty w 18 spotkaniach.

Dziękujemy trenerowi Wiesławowi Jancewiczowi za ponad pół roku wspólnej pracy.

Jeden komentarz na temat artykułu “Wiesław Jancewicz przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów

1. no nie żal mi go mocna bo chociażby zmiany w jego wykonaniu były tragiczne (chodzi o czas w której minucie meczu to robił ) ale ja już bym poczekał do końca sezonu i w tym czasie szukałbym zastępstwa żeby od przygotowań w letniej przerwie do jesiennej sesji mieć już trenera który już zacznie kompletować zespół według swojej wizji

chociaż ja bym tak strasznie nie narzekał na nasz zespół osobiście to bym dobrał tylko 1 może 2 konkretnych obrońców żeby Kuczała przesunąć na defensywnego pomocnika i jeszcze jakiegoś szybkiego ofensywnego albo napadziora albo pomocnika