Wygrywamy u siebie z Victorią Sulejówek

Po 4 z rzędu meczach ligowych u siebie bez zwycięstwa (łącznie z minionym sezonem) Olimpia w końcu przełamała tę złą passę i pokonała na własnym stadionie Victorię Sulejówek 3:1. Było to drugie zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.

Trzecioligowe drużyny z grupy I rozegrały 23 sierpnia czwartą kolejkę spotkań w sezonie 2017/2018. Olimpia Zambrów grała przed własną publicznością z drużyną Victorii Sulejówek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 3:1.

Do wczorajszego meczu zambrowska drużyna startowała z 14. miejsca w tabeli po trzech kolejkach, mając na koncie jedną wygraną i dwie porażki. Goście zajmowali natomiast siódmą pozycję wyprzedzając biało-niebieskich o trzy punkty.

W pierwszej połowie, mimo wielu sytuacji bramkowych wypracowanych zarówno przez Olimpię Zambrów, jak i Victorię Sulejówek, kibice zebrani na stadionie przy ul. Wyszyńskiego obejrzeli tylko jedną bramkę, która padła w 15. minucie. Jej autorem był 18-letni wychowanek Olimpii Matusz Jastrzębski. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Po dziesięciu minutach drugiej połowy wyrównującą bramką strzelił zawodnik Victorii Sulejówek Daniel Smuga. Na szczęście goście zbyt długo nie cieszyli się z remisu, ponieważ już dwie minuty później na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Michał Kuczałek. Ponadto Michał Hryszko w 75. minucie pewnie wykonał rzut karny, ustalając przy tym końcowy wynik spotkania.

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mateusz Szymorek, Wojciech Zalewski, Łukasz Piłatowski, Patryk Malinowski – Przemysław Jastrzębski, Michał Hryszko (89′ Łukasz Gryko), Michał Kuczałek, Michał Domański (57′ Rafał Babul) – Mateusz Jastrzębski (75′ Patryk Koncewicz), Kamil Jackiewicz (67′ Mateusz Butkiewicz)

Po czwartej kolejce Olimpia Zambrów awansowała na 9. miejsce w tabeli. Na swoim koncie podopieczni Mirosława Dymka mają 6 pkt. Biało-niebiescy do tej pory strzelili 6 bramek, natomiast stracili ich 7.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra na wyjeździe już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. Rywalem biało-niebieskich będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.