Wyjazdowe zwycięstwo z Polonią Warszawa (foto+video)

Sparing Olimpii z Polonią Warszawa, 21.07.2018

W czwartym sparingu Olimpia pokonała na wyjeździe Polonia Warszawa 1:0.Szczegóy:http://olimpiazambrow.net/wyjazdowe-zwyciestwo-z-polonia-warszawa.html

Opublikowany przez Olimpia Zambrów Sobota, 21 lipca 2018

Olimpia Zambrów zanotowała drugie tego lata sparingowe zwycięstwo. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich był ligowy rywal – Polonia Warszawa.

Dziś (21 lipca) Olimpia Zambrów rozegrała czwarty letni sparing w ramach okresu przygotowawczego do nowego sezonu III ligi. Tym razem biało-niebiescy zmierzyli się na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie z miejscową Polonią.

Do przerwy w dzisiejszym sparingu nie padła żadna bramka. Sytuacja ta zmieniła się w drugiej połowie. W 55. minucie, po dośrodkowaniu Mateusza Prolejko z rzutu wolnego, piłkę głową wpakował do siatki gospodarzy Kamil Jackiewicz. Jak się okazało, był to gol na wagę zwycięstwa biało-niebieskich.

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 0:1
55′ Kamil Jackiewicz

W I połowie Olimpia wystąpiła w składzie: Czapliński, P. Jastrzębski, Łupiński, Hryszko, Malinowski, M. Jastrzębski, Ostaszewski, Zalewski i 3 zawodników testowanych

W I połowie Olimpia wystąpiła w składzie: Czapliński, Gryko, Koncewicz, Jackiewicz i 7 zawodników testowanych

Dla Olimpii dzisiejszy mecz z Polonią Warszawa był czwartą tegoroczną grą kontrolną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu Olimpia Zambrów bezbramkowo zremisowała w Olecku z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym na boisku bocznym w Zambrowie, podopieczni Artura Woronieckiego ulegli natomiast Zniczowi Biała Piska 0:4. Kilka godzin później zambrowianie wygrali w Mielniku z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska 5:3. Bramki w tym spotkaniu dla Olimpii zdobyli: Kamil Zalewski (trzy), Emil Łupiński i zawodnik testowany.

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Artura Woronieckiego rozegrają już w najbliższą środę, 25 lipca. Przeciwnikiem będzie inny ligowy rywal – Ruch Wysokie Mazowieckie.

3 komentarze na temat artykułu “Wyjazdowe zwycięstwo z Polonią Warszawa (foto+video)

1. Byłem , oglądałem. Niestety obowiązki Dziadka spowodowały ,że tylko I-sza połowę. Ale i tak jest nieżle. Myślę ,że jeszcze więcej odwagi i ryzyka w podejmowaniu akcji ofensywnych by się przydało. A z przodu więcej ruchu.

2. Mogą Poloniści mówić o braku szczęścia. Sutuacji mieli na gola z pięć jak nie więcej, w tym spojenie poprzeczki ze słupkiem. Dobre interwencje Czaplińskiego okazały się kluczowe. Szybkościowo Polonia prezentuje się wyśmienicie.