Dziś, w ramach 31.kolejki II ligi, Olimpia Zambrów podejmowała na wyjeździe zespół Radomiaka Radom. Mimo, iż po pierwszej połowie zambrowianie przegrywali 1:0, w drugiej połowie zdołali strzelić dwie bramki i nie stracić żadnej, dzięki czemu w końcu, po półtoramiesięcznym okresie bez zwycięstwa, Olimpia przełamała tę fatalną passę i wygrała mecz. Autorami bramek dla zambrowskiego klubu byli Michał Twardowski i Maksym Kowal. Zdobyte dziś w Radomiu 3 punkty są niezwykle cenne biorąc pod uwagę walkę ZKS-u o utrzymanie w II lidze.

Z pewnością faworytem dzisiejszego meczu był Radomiak, który przed tym spotkaniem znajdował się na 6. miejscu w tabeli. Olimpia natomiast była na 14. miejscu i chcąc przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w II lidze po prostu musiała wygrać to spotkanie.

CAM01334_wynik

Pierwsza połowa nie zwiastowała dla Olimpii niczego dobrego. Po pierwszych 45. minutach podopieczni Grzegorza Dziubka przegrywali 1:0, po bramce zdobytej w 31. minucie przez Kamila Curpiaka.

CAM01338_wynik

W przerwie zawodnicy ZKS-u musieli zostać przez trenera mocno zmobilizowani, bowiem już dwie minuty po wznowieniu gry zdołali wyrównać stan gry. Sytuację sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał Michał Twardowski. W podobnej sytuacji w 77. minucie, po ładnym dograniu Dzienisa, znalazł się wprowadzony 10 minut wcześniej Maskym Kowal, który ku zaskoczeniu kibiców gospodarzy wpakował piłkę do siatki. Końcówka spotkania była dla zambrowian niezwykle trudna, bowiem od 81. minuty Olimpia grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce Przemysława Jastrzębskiego. Na szczęście wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

CAM01370_wynik

Tym samym sensacja stała się faktem i Olimpia, po sześciu meczach bez zwycięstwa, w końcu przełamała tę fatalną passę i na trudnym terenie w Radomiu zdobywa cenne 3 punkty. Dzisiejsze zwycięstwo przedłuża szanse Olimpii na utrzymanie w II lidze.

Radomiak Radom – Olimpia Zambrów 1:2
30′ Kamil Cupriak 30 – 47′ Michał Twardowski, 77′ Maksym Kowal

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Karol Buzun (75′ Robert Brzęczek), Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Mariusz Dzienis – Michał Hryszko, Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Przemysław Jastrzębski, Robert Tunkiewicz – Michał Twardowski(69′ Maksym Kowal)

Radomiak wystąpił w składzie: Piotr Banasiak – Maciej Wasilewski, Norbert Jędrzejczyk, Marek Dubeň, Bartosz Sulkowski – Michał Chrabąszcz (73′ Leândro), Włodzimierz Puton (57′ Przemysław Śliwiński), Kamil Kościelny, Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel – Kamil Cupriak (64′ Paweł Wolski)

Żółte kartki: Wasilewski, Brągiel – Jastrzębski, Grzybowski

Czerwona kartka: Przemysław Jastrzębski (81. minuta, za drugą żółtą)

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Siarkę Tarnobrzeg. Mecz zaplanowany jest na 21 maja na godz. 17.00.

Zobacz bramki z dzisiejszego meczu

14 komentarze na temat artykułu “Wyjazdowe zwycięstwo z Radomiakiem przełamuje fatalną passę Olimpii! [foto+video]

1. Ten wynik i tak nic nie zmienia. Nawet jeśli sie utrzymamy ja i tak chce dymisji Prezesa i trenera i to natychmiast. Trzeba mocno przewietrzyć skład w letniej przerwie i zatrudnić trenera na poziomie.

2. To SUPER że w końcu jest upragnione zwycięstwo!!!! czasami zganienie gorzkimi słowami trenera oraz zawodników i całego zarządu ZKS-u pomaga,ale i tak szacunku jeszcze wobec Nas kibiców piłkarze Olimpii Zambrów i zarządu nie odzyskaliście,dopóki jak Olimpia utrzyma się 2 lidze to wtedy my jako kibice pomyślimy nad zaufaniem i frekwencją na stadionie, teraz są potrzebne minimum 6 punktów w 3 ostatnich meczach 2 ligi,aby spokojnie utrzymać się w 2 lidze,pamiętajcie że Stal Stalowa Wola ostatni mecz w 34 kolejce ma 3 pkt gwarantowane

3. Do kibicow z pikniku po ostatnim meczu z Nadwiślanem. Jak macie sie smiac z pilkarzy i glupio komentowac gdy przegrywają to wogle nie przychodzcie na mecz. Trzeba dupe ruszyć i dopingowac na mlynie lub w poblizu sektora i wspierac druzyne w ciezkich chwilach. Co do II ligi ? Nawet gdy sie utrzymamy to moze i lepiej grac w III lidze, niz za rok sie kompromitowac dziwnymi decyzjami klubu i byc czerwoną latarnią i posmiewiskiem w II lidze na tle całej Polski.

4. onyx i z Tobą się nie zgodzę z twoimi kilkoma zdaniami, oto 1.( Jak macie sie smiac z pilkarzy i glupio komentowac gdy przegrywają to wogle nie przychodzcie na mecz) każdy z nas kibiców na meczu zawsze dopinguje ZKS. i stara być na meczu oczywiście jak czas pozwala,a nie przychodzenie kibiców na mecze to naprawdę osłabia budżet Olimpii, który jest ubogi,komentowanie jest po to żeby w jakimś małym % zmotywować cały sztab trenerski,zarząd i przede wszystkim piłkarzy do lepszej pracy i gry zawodników Olimpii.oto 2.( Co do II ligi ? Nawet gdy sie utrzymamy to moze i lepiej grac w III lidze, niz za rok sie kompromitowac dziwnymi decyzjami klubu i byc czerwoną latarnią i posmiewiskiem w II lidze na tle całej Polski.) nie takie były założenia przed sezonem 2 ligi , żeby spaść do 3 ligi po sezonie 2015/2016,założenie jest aby się utrzymać w 2 lidze jako beniaminek i godnie reprezentować nasze miasto Zambrów i klub ZKS , Każdy z nas kibiców wierzy,że ZKS. utrzyma się 2 lidze,tylko teraz nam są potrzebne punkty,aby utrzymać się,nie sądzę onyx jakbyś się uczył np. w gimnazjum i był byś w 3 klasie i cofnęli by Cię do 2 klasy czy zadowolony byś był ??? wątpię w to.

5. Do pikników : spadają 3 drużyny (oprócz Okocimskiego jeszcze 2), więc przy dobrym układzie 3 punkty załatwiają sprawę, przy bardzo dobrym może wystarczyć nawet jeden. Ale wierzę że chłopaki powalczą o 4-5.

6. Trenował Broniarzy, to i zna Radomiaka jak mało kto. Wczoraj pół Radomia w szoku, a druga połowa śie cieszy. Cały Zambrów też się cieszy :) Nawiaże tylko do komentów po Nadwiślanie: otóż, kupujac bilet na widowisko sportowe, nie ma pewności, jaki będzie wynik końcowy. Ja podejmuje to ryzyko, i jestem widzem, nie narzekam. Ani wygrana, ani poziom gry nigdy nie sa gwarantowane.

7. Świetnie, że mamy 3 punkty, które mogą przesądzić o utrzymaniu. Ale uważam, że wszystko to, co zostało tu napisane po poprzednim meczu, jest aktualne. Nie oszukujmy się – to nie jest tak, że Olimpia nagle zagrała dobry mecz. Druga połowa w wykonaniu Radomiaka to jakiś żart. Z resztą ta drużyna o nic już nie walczy. Ciekawe też, że mecz został wycofany u części bukmacherów. Teraz się utrzymany, a czy w kolejnym sezonie będzie lepiej? Możliwe, ale na pewno nie przy obecnym składzie zarządu. Podpisuję się pod tym, co wyżej napisał „Fan2”.

8. Chodzić na mecze i dopingować, to ze śmieszne janusze wyzywają naszych piłkarzy tylko powinno motywować resztę do glosniejszego dopingu. Teraz potrzebni chłopakom jesteśmy my wierni kibice a nie banda żuli i nieudaczników na pikniku.