Wypowiedzi trenerów po barażowym rewanżu

Prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu zespołów po rewanżowym spotkaniu barażowym o II ligę pomiędzy Olimpią Zambrów a Stalą Rzeszów.

Marcin Wołowiec (trener Stali Rzeszów): – Gratuluję awansu do II ligi najlepszemu zespołowi ze wszystkich III lig w Polsce. Myślę, że ten awans jest zasłużony. Z kolei mi jest bardzo smutno, iż to nie my awansowaliśmy. Fajnie byłoby wówczas, gdybyśmy mogli razem awansować i spotkać się w miłym towarzystwie. uważam, że te dwa dobre zespoły na drugoligowych boiskach fajnie walczyłyby na wszystkich stadionach. Życzę Olimpii wszystkiego dobrego, a moim zawodnikom dziękuję za całą rundę, za walkę i za zrobienie czegoś, w co nie wierzyła większość ludzi nawet w klubie, włącznie z działaczami i wieloma kibicami, którzy zaczęli pojawiać się dopiero wówczas, gdy zbliżaliśmy się do Karpat Krosno. Chciałem powiedzieć, aby następnym razem byli z tym zespołem od samego początku, tak jak byli moi zawodnicy, którzy uwierzyli od pierwszego meczu, że to, co robimy jest dobre i idziemy we własciwym kierunku. Mimo wielu przeszkód, mimo problemów finansowych, mimo naprawdę średniej organizacji tego wszystkiego podnieślismy się z kolan i dzisiaj tu jesteśmy. Dziwnie się czuję, bo wygraliśmy III ligę lubelsko-podkarpacką, a dziś jesteśmy pokonanymi. Czeka nas smutny powrót, ale moi zawodnicy, kierownik, masażysta i sztab mogą wracać z podniesionymi głowami i być dumni z tego, co zrobiliśmy. Jeszcze raz gratuluję Olimpii i życzę sukcesów w nowym sezonie.

Krzysztof Zalewski (trener Olimpii Zambrów): – Dziękuję za gratulacje. Dzisiejsze spotkanie miało duży ciężar gatunkowy, co było widać w naszej grze. Z naszej strony było mało piłki w piłce. W tym meczu do momentu utraty bramki graliśmy naprawdę nieźle. Piłka jest tak przewrotna, iż stracona bramka wprowadziła w nasze poczynania dużo nerwowości. Z tego powodu ten mecz do ostatniej chwili był na styku, a troszeczkę sprzyjało nam dziś szczęście. Generalnie udało nam się wygrać dwumecz. Ponadto zrobiliśmy w tym sezonie fantastyczny wynik. Zdobyliśmy 88 punktów w III lidze, wygraliśmy rywalizację z Olimpią Elbląg i pokonaliśmy w barażu klasowy zespoł, jakim jest Stalą Rzeszów. To naprawdę fenomenalny sezon i wynik, który zrobiliśmy w tym roku. Dzisiaj cieszymy się, a od jutra myślimy o przyszłości oraz o tym, jak ten zespół zbudować, aby najlepiej reprezentować Olimpię i Zambrów na szczeblu centralnym.

Jeden komentarz na temat artykułu “Wypowiedzi trenerów po barażowym rewanżu

  1. Panie Trenerze,

    my dziękujemy za cały sezon!!! Tak jak już wspominałem po meczu z Olimpią Olsztynek, zbudowanie odpowiedniej formy na koniec sezonu uznaję za Pana wielki sukces. Zmiany, oceny meczów były czytaniem naszych spostrzeżeń. Mamy właściwą osobę na właściwym miejscu. Zgadzam się, że musimy zbudować zespół na 2 ligę. Po radości przychodzi czas na chłodną ocenę, a moim zdaniem czeka nas wiele, wiele pracy. Ciekawą sprawą jest fakt, że w 2 lidze graliśmy pięknie i przegrywaliśmy mecze. Teraz zauważyłem, że grając brzydko i nie grając piłką osiągamy założone cele.
    Gratuluję i dziękujemy za piękny sezon OLIMPII ZAMBRÓW!!!

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *