Wypowiedzi trenerów po meczu Olimpia – Siarka

Prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu zespołów po meczu ligowym pomiędzy Olimpią Zambrów a Siarką Tarnobrzeg.

Tomasz Tułacz (trener Siarki Tarnobrzeg): – Jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z wyniku: zwycięstwa, bo dzisiaj przyszło nam bardzo trudno. Przeciwnik naprawdę postawił się, zawiesił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Dawno nie widziałem tak walczącej drużyny. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to jeden z meczów ostatniej szansy dla Olimpii Zambrów, aby się jeszcze włączyć w tą walkę o utrzymanie i domyślaliśmy się, co nas tu czeka, ale naprawdę determinacja chłopaków z Zambrowa była godna pochwały. Tym bardziej cieszy to zwycięstwo i podwójnie smakuje. Jestem zmartwiony tym, że niestety okupiliśmy ten mecz urazami i zobaczymy, jak będzie to wyglądało w następnym tygodniu. Gratuluję chłopakom, bo tak jak mówię przeciwnik dzisiaj nam zadania nie ułatwił, a wręcz odwrotnie. Szczególnie pierwsze 20 minut drugiej połowy do wyniku 2:0, mimo osłabienia, zawodnicy z Zambrowa utrudniali nam życie.

Krzysztof Zalewski (trener Olimpii Zambrów): – Na pewno mocno kontrowersyjne decyzje sędziego miały tutaj spory wpływ na wynik. Po pierwsze czerwona kartka, a po drugie rzut wolny, po którym przeciwnicy strzelili bramkę na 1:0. Tu nie ma mowy o żadnym faulu Pawła Olszewskiego, który czysto wybił piłkę, a jeszcze sekundy wcześniej przeciwnik zagrał piłkę ręką. Zostawmy to na boku, bo paradoksalnie zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. W pierwszej połowie dość sporymi fragmentami graliśmy naprawdę swobodnie, z polotem, kreatywnie z przodu. Potem w osłabieniu trzeba powiedzieć, że przez 60 minut zawodnicy heroicznie walczyli, tak naprawdę to nie było widać tego, że graliśmy o jednego zawodnika mniej. Graliśmy ofensywnie, stwarzaliśmy sytuacje, może stuprocentową tylko jedną, ale sporo było fajnych akcji na skrzydłach, sporo strzałów. Na pewno zawodnicy pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony. Przegraliśmy, ale z taką grą i takim zaangażowaniem jak dziś wierzę, że za tydzień odrobimy te trzy punkty. Na koniec chciałbym pogratulować trenerowi zwycięstwa i co tu dużo gadać awansu do I ligi.

Zapis wideo konferencji (HD):

4 komentarze na temat artykułu “Wypowiedzi trenerów po meczu Olimpia – Siarka

  1. Decyzje sędziego podsumowali sami kibice, bardzo dosadnie i bardzo trafnie. Piłkarze dali z siebie wszystko za co również kibice im podziękowali, miejmy nadzieję, że następne mecze będą lepsze ;).

  2. nie ma co zrzucać winy za porażke na sędziego. Sędzia i jego decyzje to część gry. Tym razem decyzje były przeciw Olimpii Zambrów, ale za rzucanie piłką o boisko żółta kartka to nie przesada. Pytanie: „Czy jest możliwe by sędzia nie pomylił się ani razu i nie skrzywdził żadnej drużyny, choć by w jednym meczu? Myślę, że doskonałe sędziowanie nie istnieje, bo tylko Bóg jest sędzią sprawiedliwym. Można życzyć Siarce powodzenia w pierwszej lidze. Siareczka z przedostatniego miejsca z zeszłego sezonu, znalazła sie na czele w obecnym. Nielada osiągnięcie. Pozdrawiam kibiców Olimpii Zambrów i dziękuje za doping.

    • właściwie, to Siarka zakończyła poprzedni sezon na ostatnim miejscu, a nie spadli tylko dlatego, że Polonia Wawa postanowiła zacząć od 4-tej ligi chociaż podobno mogli wystąpić o licencje w II-giej.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *