Zacięty bój i awans Olimpii

We wtorkowym zaległym spotkaniu IV rundy okręgowego Pucharu Polski Olimpia Zambrów po ciężkim meczu pokonała na wyjeździe Victorię Jedwabne 4:2 (1:1) i awansowała do następnej fazy gier. Do przerwy w Jedwabnem utrzymywał się remis 1:1.

Od początku meczu w poczynaniach gospodarzy widać było niezwykłą determinację i wolę walki, które dały owoc już w 15. minucie gry. Wówczas Marcin Makowski wykorzystał swoją szansę i pokonał Mateusza Konopkę dając Victorii niespodziewane prowadzenie. Po upływie kolejnego kwadransa do wyrównania doprowadził Tomasz Jaworowski i przy takim rezultacie zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni na przerwę.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Olimpii, a konkretniej wprowadzonego po przerwie Kamila Zapolnika, który potrzebował niecałej minuty, aby wpakować futbolówkę do bramki rywala. W 65. minucie gola na 2:2 zdobył ponownie napastnik z trzecioligową przeszłością – Marcin Makowski. O losach wtorkowego pojedynku przesądziła końcówka, w której lepsi okazali się piłkarze zambrowskiej Olimpii. Najpierw, w 84. minucie trafienie samobójcze przy wydatnej pomocy obrońcy Olimpii Łukasza Piłatowskiego zanotował golkiper gospodarzy – Rafał Kuzia, a następnie w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 4:2 ustalił Michał Poduch.

Niebawem Olimpia pozna swojego rywala w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Triumfator rozgrywek wystąpi w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski 2013/14 na szczeblu centralnym.

Victoria Jedwabne – Olimpia Zambrów 2:4 (1:1)
Bramki: Marcin Makowski 15′, 65′ – Tomasz Jaworowski 30′, Kamil Zapolnik 46′, Rafał Kuzia 84′ (s), Michał Poduch 90′.

Olimpia: Konopka – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Szóstko – Wyrzykowski (46′ Jastrzębski), Zalewski (46′ Hryszko), Jakuszewski, Wiśniewski (46′ Zapolnik) – Poduch, Jaworowski.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *