Zagrają w Zambrowie z wyjątkowo niewygodnym rywalem

Z wyjątkowo niewygodnym rywalem – Warmią Grajewo zagra w sobotę (22 września) przed własną publicznością Olimpia Zambrów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Od momentu rozpoczęcia wspólnej rywalizacji Olimpii Zambrów i Warmii Grajewo w ramach rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, czyli od sezonu 2008/09 zambrowianom nie udało się wygrać ani jednego spotkania z Warmią. W ośmiu meczach „biało-niebiescy” odnotowali cztery remisy i ponieśli cztery porażki, a bilans bramkowy konfrontacji pomiędzy tymi zespołami wynosi 6:2 na korzyść sobotniego rywala. Patent na bramkarza Warmii znaleźli tylko dwaj byli już zawodnicy Olimpii – Mariusz Piszczatowski i Damian Zubowski.

Warmia Grajewo sklasyfikowana jest na dziewiątej lokacie w ligowej tabeli z 11 punktami na koncie. Grajewianie odnieśli 3 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i 3 porażki. Legitymują się bilansem bramkowym wynoszącym 14:11. Do zespołu zambrowskiej Olimpii mają czteropunktową stratę. Warmia w ostatniej kolejce zremisowała przed własną publicznością z Płomieniem Ełk 1:1, a jedyną bramkę dla podopiecznych Marcina Strzelińskiego zdobył Marcin Arciszewski.

Barw Olimpii Zambrów broni dwóch byłych zawodników grajewian – Piotr Czapliński i Łukasz Piłatowski. W zespole Warmii występuje natomiast Paweł Naliwajko, który w przeszłości reprezentował drużynę z Zambrowa.

Najlepszymi strzelcami w zespole Warmii są ex equo Marcin Strzeliński i Bartłomiej Wierzbicki, którzy mają po cztery trafienia na koncie. Jednego gola więcej ma w swoim dorobku Michał Poduch z Olimpii.

Bilety w cenie 8 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do nabycia bezpośrednio przy wejściu na stadion. Kobiety wchodzą na mecz za darmo.

Olimpia Zambrów – Warmia Grajewo
Stadion Miejski w Zambrowie, 22 września 2012, godzina 15:00

Pary pozostałych spotkań 9. kolejki III ligi:

  • Sokół Ostróda – Dąb Dąbrowa Białostocka, 22 września, godzina 18:00
  • Orzeł Kolno – Start Działdowo, 23 września, godzina 16:00
  • Płomień Ełk – Olimpia 2004 Elbląg, 22 września, godzina 16:00
  • Tur Bielsk Podlaski – Wissa Szczuczyn, 23 września, godzina 16:00
  • Mrągowia Mrągowo – Granica Kętrzyn, 22 września, godzina 15:00
  • ŁKS 1926 Łomża – Huragan Morąg, 22 września, godzina 16:00
  • MKS Korsze – Motor Lubawa, 22 września, godzina 16:00

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *