Zapowiedź: Promień Mońki – Olimpia Zambrów

Już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia nastąpi inauguracja sezonu 2009/2010 na trzecioligowych boiskach. W 1. kolejce Promień Mońki będzie podejmował przed własną publicznością zespół zambrowskiej Olimpii.

Promień Mońki do sezonu przystąpi z nowym trenerem, którym został dotychczasowy zawodnik Promienia, Leszek Zawadzki. W Promieniu nie doszło do większych ruchów kadrowych, a zespół opuścił Adam Wiński, który zdecydował się zostać trenerem juniorów Hetmana Białystok i Andrzej Płoński, który zakończył karierę.

Beniaminek pozyskał m.in. Grzegorza Andrzejewskiego z Supraślanki Supraśl, Patryka Werpachowskiego z KP Michałowo, Jakuba Dańko i Rafała Goska (obaj Granica Kętrzyn) oraz Grzegorz Kawałko (Hetman Białystok). Rozmowy z kolejnymi zawodnikami trwają i zostaną sfinalizowane w najbliższych dniach.

Po sezonie 2008/09 w składzie Olimpii doszło do prawdziwej rewolucji. Zespół opuścił „białostocki zaciąg”, a więc Michał Grzanka, Filip Jurczuk, Damian Szczęsny, Karol Laskowski i Łukasz Krawczyk. Wypożyczenia skończyły się także Robertowi Wilczewskiemu i Szymonowi Nowakowi, którzy wrócili do swoich pierwotnych klubów. Wrócić do ŁKS-u Łomża postanowił Jacek Lis, który nie dogadał się z Olimpią ze względu na kwestie finansowe.

Ponadto w trakcie rundy wiosennej zrezygnowano z Przemysława Porowskiego z Ruchu Wysokie Mazowieckie. W miejsce wspomnianych zawodników ściągnięci zostali m.in. dwaj piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego – Hubert Karwacki i Rafał Szczepanik, do pierwszego składu trafili także trzej wychowankowie – Sylwester Perkowski, Damian Kuczałek i Damian Król. Przejście do Zambrowskiego Klubu Sportowego kolejnych zawodników jest kwestią czasu i do soboty na pewno poznamy nazwiska pozostałych piłkarzy.

Promień Mońki – Olimpia Zambrów
Stadion MOSiR w Mońkach, 8 sierpnia 2009, godzina 17:00

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *