Zdobywamy kolejne 3 punkty! Tym razem z Polonią Bytom

W meczu 13. kolejki II ligi nasza drużyna pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 2:1. Obie bramki dla biało-niebieskich zdobył Fabian Piasecki. Tym samym umacniamy się w środkowej strefie tabeli!

img_0080_wynik

img_0066_wynik

Pierwsze pół godziny dzisiejszego meczu było nieco nudne. Było mało sytuacji podbramkowych, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Było także sporo niedokładności z obu stron. Jedyne warte odnotowania sytuacje miały miejsce w 5. minucie, kiedy to strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów jednego z zawodników przyjezdnych poszybował nad bramką Humerskiego oraz w 24. minucie kiedy strzał Biela zza pola karnego wyłapał Michalak. Przełamanie dla gości nastąpiło w 33. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Arkadiusz Kowalczyk. Po stracie gola gra Olimpii mocno się ożywiła. Zambrowianie ruszyli mocno do przodu, co zaskutkowało zdobyciem bramki wyrównującej. W 40. minucie z lewej strony Bartosz Biel dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Fabiana Piaseckiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

img_0102_wynik

img_0122_wynik

Druga część gry mogła doskonale rozpocząć się dla graczy Polonii, ale Musiolik w sytuacji sam na sam z Humerskim uderzył piłkę obok słupka. W kolejnych minutach to gracze Olimpii przejmowali inicjatywę. Już dwie minuty później odpowiedzieć próbował Karol Buzun, ale jego strzał poszybował nad bramką. Chwilę później, po ładnej indywidualnej akcji, strzał Bartosza Biela bramkarz odbił na rzut rożny. W końcu napór gospodarzy przyniósł skutek w 69. minucie. Wówczas Fabian Piasecki pokonał bramkarza przyjezdnych ładnym mierzonym strzałem przy słupku zza pola karnego. Była to bramka zdobyta w bliźniaczy sposób, jak tydzień wcześniej w Częstochowie. Olimpia podwyższyć wynik mogła w 81. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym strzał oddał Bartosz Biel. Bramkarz odbił jednak futbolówkę, która ostatecznie trafiła w słupek. Na nieszczęście gości w końcówce meczu czerwoną kartkę, po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Piaseckim, otrzymał Janosik. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra bytomianie mieli jeszcze sytuację do zdobycia bramki wyrównującej, jednak strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów powędrował tuż nad poprzeczką bramki.

img_0182_wynik

img_0136_wynik

img_0125_wynik

Ostatecznie mecz Olimpii z Polonią Bytom zakończył się zwycięstwem podopiecznych Piotra Rzepki 2:1. Tym samym biało-niebiescy umocnili się w środkowej strefie tabeli. Aktualnie zajmują w niej 11. pozycję.

Olimpia Zambrów – Polonia Bytom 2:1
40′, 69′ Fabian Piasecki – 33′ Arkadiusz Kowalczyk

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Hubert Kotus, Rafał Włodarczyk, Karol Buzun, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski (84′ Bartosz Osoliński), Jakub Bach, Bartosz Biel – Fabian Piasecki

Polonia wystąpiła w składzie: Marcin Michalak – Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Jánošík, Marek Szyndrowski – Sławomir Musiolik (86′ Jakub Żmuda), Marcin Lachowski (83′ Aleksander Januszkiewicz), Jakub Kuzdra, Bartłomiej Setlak (77′ Kamil Zalewski), Piotr Ceglarz – Arkadiusz Kowalczyk (77′ Patryk Stefański)

Żółte kartki: Kotus, Byszewski, Michałowski – Jurek

Czerwona kartka: Peter Jánošík (88′ Polonia, za faul taktyczny)

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 22 października. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z będącą w czołówce Odrą Opole. Z kolei najbliższy domowy mecz zambrowianie rozegrają 29 października. Wówczas podejmą na Stadionie Miejskim Polonię Warszawa.

12 komentarze na temat artykułu “Zdobywamy kolejne 3 punkty! Tym razem z Polonią Bytom

1. mamy super druzyne,fajny stafdion a gdzie sa kibice.K..wa kibice z Bytomia jada przez cala Polske a u nas z frekwencja dramat.ludzie ogarnijcie sie.wstyd.pewnie za zimno i wieje i bilety za drogie.miasto ludzi wiecznie narzekajacych na swoj los.

2. kibic- prawie się z Tobą zgadzam na temt frekwencji na meczu, szkoda pisać co do ceny biletów to jest ok przecież jak 20 zł za bilety normalne lub 10zł bilety ulgowe miesięcznie stracisz to nie są aż takie strasze pieniądze, co do kibiców to naprawdę szkoda że więcej ich nie było ja rozumiem że było b.zimno ale prawdziwemu kibicowi ZKS-u nic nie stanie na drodze, czym więcej kibiców tym lepiej dla budżetu Olimpii,a wiadomo jest jaka jest stytuacja w Olimpii, BRAWO BRAWO PANOWIE ZA ZWYCIĘSTWO I ZDOBYCIE 3pkt. oby passa trwała jak najdłużej !!! teraz czeka nas mecz z ODRĄ OPOLE jak zawodnicy ZKS-u będą tak grali jak z Rakowem Częstochowa to o wynik jestem spokojny, JESZCZE RAZ BRAWO ZA ZYCIĘSTWO !!!!

3. Druga połowa super. Nasza drużyna zaczyna odpalać wcześniej niż można było oczekiwać. Jak tak dalej pójdzie, to będą się nas obawiać,gdziekolwiek byśmy nie pojechali. Super! Szkoda tylko, że całe te zawirowania zmiotły kibiców ZKS. Wstyd, że Polonistów było tyle samo co miejscowych. Tylko Olimpia ZKS!

4. I fajnie jest. Oby tak dalej. Może niepotrzebne byłe te całe zamieszanie ze słynną spółką ( jakąś !!) .
    I to jest wreszcie dobra zmiana. Gratuluję najserdeczniej. Ktoś poruszył małą frekwencje na meczach.
    Może udostępnić dzieciom do lat np. 8 bezpłatne wejście .Może obniżyć ceny biletów. Z drugiej strony jeśli ktoś chce pomóc chłopakom dopingiem to i tak przyjdzie.
    Za moich czasów na boisko ( bo stadionem to na pewno nie był ten plac ) na koszarach odwiedzało na niektóre mecze z ŁKS , Mazurem ok. 20-2,5 tys. kibiców.
    GRATUUUUUUUULAAAAAAACJE

5. Wystarczy odwiedzić szkoły podstawowe i rozdać dzieciakom darmowe bilety. Dzieci takie przyjdą potem z rodzicami, którzy zapłacą za swoje bilety. Nawyk przychodzenia na mecze trzeba wyrabiać od najmłodszych lat, wtedy gdy dzieci podrosną będą traktowały obecność na meczu jako normalną rzecz (jak pójście w niedzielę do kościoła), nie będą to tylko kibice sukcesu. Teraz na meczach widać zawsze te same twarze 150-200 osób, dla których pójście na mecz jest przyjemnym „obowiązkiem”. Reszta przychodzi jak im się zechce. Nie można nazywać się kibicem Olimpii przychodząc tylko na jeden mecz w sezonie. Pytanie – gdzie się podziała grupa „ultrasów” ?

• w 100% sie z tobą zgadzam też już pisałem że powinno się zacząć od dzieci jak taki maluch z podstawówki będzie chciał iść to wiadomo że rodzic nie puści go samego skoro trybuny świecą pustkami to jak zarząd rozda np 200 biletów to nic się nie stanie bo może nie przyjdzie wszystkie 200 dzieciaków ale niech będzie i połowa i do tego opiekunowie to już masz około 200 osób więcej na stadionie i 100 biletów dodatkowych sprzedanych

a Olimpii gratuluje kolejnej wygranej brawo chłopaki nie poddawajcie się to już kolejny mecz u siebie bez przegranej utrzymajcie taką tendencje a będzie SUPER

6. Panowie. Myślę, że teraz podstawowym celem jest utrzymanie tej drużyny. Chłopaki dostarczają kolejnych argumentów. Poziom sportowy jest. Reszta znajduje się w stanie agonalnym. Utrzymanie nie rozegra się na boisku.
    Mnie ojciec zabierał na mecze jako gnoja i tak przygoda z ZKS trwa 20 lat ;-)

7. B.fajnie że Adam Drygalski wspomniał o Olimpii Zambrów w programie Stan Futbolu ale jast zasadnicze pytanie co zarząd ZKS- u robi ( PREZES ) w pozyskaniu głównego sponsora ???? jakie są plany kubu oraz plany na przyszłość i rozwój Olimpii Zambrów ???? Bo sam sponsor się napewno nie pojawi trzeba o sponsora zabiegać !!!! Szkoda że jest bardzo mało informacji na temat klubu na tym portalu tzn. najświeższych informacji planach klubu itd itd. Widać naprawdę że zarząd nic kompletnie nie robi w tym kierunku !!!!