Zespół Orlików Olimpii wygrał IX Turniej Dragon Cup

Herb Olimpii ZambrówDrużyna Orlików Olimpii Zambrów prowadzona wspólnie przez Adama Popławskiego i Alberta Wojsza wygrała IX Turniej Dragon Cup w Warszawie. Piłkarze Olimpii okazali się najlepsi spośród dziesięciu zaproszonych zespołów.

W pierwszej fazie rozgrywek zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch pięciozespołowych grupach.

Grupa I
1. UKS Dragon I
2. PSS Legion
3. CWKS Legia
4. RKS Mirków
5. Ajax Warszawa

Grupa II
1. UKS Dragon II
2. Agape Białołęka
3. UKS Żagle
4. Pegaz Drobin
5. Olimpia Zambrów

W pierwszym meczu zambrowskiej Olimpii przyszło zmierzyć się z drugim zespołem gospodarzy turnieju – Dragon II. „Biało-niebiescy” zdominowali rywali i udokumentowali swoją przewagę trzema bramkami wygrywając 3:0. Drużyna Olimpii zabrała mądrze i walecznie, natomiast zdobyte bramki były szczególnej urody. Wynik meczu otworzył Kacper Zienkiewicz, który po dokładnym podaniu Jakuba Lutostańskiego, bardzo mocno uderzył na bramkę, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki rywali.

Drugim przeciwnikiem Orlików Olimpii był zespół Pegaza Drobin, z którym podopiecznym Adama Popławskiego i Alberta Wojsza udało się wygrać 2:0. W tym spotkaniu w obronie brylowali Wiktor Włodkowski i Jakub Orłowski, co przełożyło się na fakt, iż niewiele pracy miał golkiper Olimpii – Szymon Mieczkowski, który nadal zachowywał czyste konto w turnieju. W zespole ciężką pracą wyróżniał się także Jakub Lutostański.

Kolejne spotkanie zaowocowało zwycięstwem 2:0 nad drużyną Agape Białołęka, a jak się później okazało, był to najlepszy mecz fazy zasadniczej w naszej grupie. Naszym Orlikom wychodziło w tym meczu właściwie wszystko, a dobrą postawę golem po indywidualnej akcji i strzale z ostrego kąta przypieczętował Jakub Lutostański.

W ostatnim meczu fazy grupowej Orlicy skonfrontowali się z UKS Żagle. Rywale wyróżniali się dobrymi warunkami fizycznymi, co miało przełożenie na wydarzenia boiskowe. Na pięć sekund przed końcem meczu atomowym strzałem z dystansu popisał się Wiktor Włodkowski, który nie dał żadnych szans golkiperowi UKS Żagle i zapewnił Olimpii trzy punkty. Zespół Adama Popławskiego i Alberta Wojsza wyszedł z grupy z kompletem 12 punktów i znakomitym bilansem bramkowym 8:0.

W półfinale rozpędzony zespół Orlików Olimpii nie dał żadnych szans RKS-owi Mirków pokonując rywali 2:0 i zapewniając sobie awans do finału. Przeciwko zespołowi RKS-u na listę strzelców wpisywali się Jakub Lutostański i Wiktor Iwanowski.

Do finału zespół Olimpii przystąpił bardzo skoncentrowany, ponieważ rywalem „biało-niebieskich” był pierwszy zespół gospodarzy – Dragon I, który jako jedyny mógł w tym turnieju postawić Olimpii większy opór. Orlicy Olimpii kontrolowali grę, ale brakowało im postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. Zwycięski gol padł, gdy ponownie świetnie z dystansu „kropnął” Wiktor Włodkowski. W końcowych minutach Olimpia nie oddała prowadzenia i po chwili mogła świętować zwycięstwo w IX Turnieju Dragon Cup rozgrywanym na warszawskich Bielanach.

Za zwycięstwo w turnieju zespół Orlików Olimpii Zambrów otrzymał pamiątkowy puchar. Na wyróżnienia indywidualne spośród zawodników Olimpii zasłużyli: najlepszy bramkarz – Szymon Mieczkowski oraz najlepszy zawodnik – Wiktor Włodkowski. Nagrodę fair-play za żywiołowy i kulturalny doping otrzymali kibice Olimpii, którymi w tym wypadku byli rodzice naszych piłkarzy. Trzecie miejsce w konkursie strzałów na bramkę z odległości zajął Krzysztof Mieczkowski, który jest tatą bramkarza Orlików Olimpii.

Warto podkreślić, iż turniej został zorganizowany dla chłopców z rocznika 2003, których w zespole prowadzonym przez Adama Popławskiego i Alberta Wojsza jest zaledwie czterech. Pozostali zawodnicy to piłkarze urodzeni w latach 2004 i 2005. Pomimo różnicy wiekowej dali sobie oni radę ze starszymi kolegami udowadniając swoją wyższość.

Wielkie podziękowania należy złożyć rodzicom zawodników za ich zaangażowanie, wsparcie finansowe oraz gorący doping. Podziękowania należą się także Wojciechowi Sienickiemu (rodowity zambrowianin) oraz jego synowi – Jankowi (kapitan drużyny Dragon I), dzięki którym możliwy był udział zespołu Olimpii w tym turnieju.

Kadra zespołu Orlików:
1. Szymon Mieczkowski – bramkarz
2. Paweł Kapica – bramkarz
3. Jakub Orłowski – obrońca (kapitan)
4. Wiktor Włodkowski – obrońca / pomocnik
5. Wiktor Iwanowski – napastnik
6. Dawid Małach – pomocnik
7. Jakub Lutostański – napastnik
8. Marcin Zawadzki – napastnik
9. Miłosz Szewczuk – obrońca
10. Łukasz Brzozowski – napastnik
11. Kacper Zienkiewicz – napastnik
12. Adam Bielicki – napastnik
13. Zalewski Igor – obrońca
14. Hubert Saniewski – pomocnik

Wyniki zespołu Orlików Olimpii Zambrów w turnieju:

Faza grupowa:
Olimpia Zambrów – Dragon II 3:0
Pegaz Drobin – Olimpia Zambrów 0:2
Olimpia Zambrów – Agape Białołęka 0:2
UKS Żagle – Olimpia Zambrów 0:1

Grupa II:
1. Olimpia Zambrów – 12 pkt, 8:0
2. Dragon II – 6 pkt, 3:4
3. Agape Białołęka, 5 pkt, 1:2
4. UKS Żagle, 4 pkt, 1:3
5. Pegaz Drobin, 1 pkt, 0:4

Półfinały:
Olimpia Zambrów – RKS Mirków 2:0
Dragon I – Dragon II 2:1

Finał:
Olimpia Zambrów – Dragon I 1:0

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *