Zła passa przełamana. Pierwsze domowe zwycięstwo Olimpii!

Drużyna Olimpii Zambrów w końcu przełamała złą passę meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. W spotkaniu rozegranym w ramach 10. kolejki II ligi zambrowianie pokonali Legionovię Legionowo 2:0.

Przed tym spotkaniem Olimpia Zambrów, z dorobkiem 8 punktów, znajdowała się na 17. pozycji w tabeli II ligi. Z kolei ich rywal, z 11 punktami na koncie, notowany był na 10. miejscu. Według bukmacherów minimalnym faworytem dzisiejszego meczu była jednak Olimpia.

IMG_0022_wynik

Przez pierwsze pół godziny gry na boisku nie działo się nic wartego odnotowania. Oba zespoły walczyły w trudnych warunkach na grząskiej murawie głównie w środku pola. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 31 minucie, kiedy to skrzydłowy Olimpii Michał Hryszko dośrodkował piłkę z lewej strony w pole karne, gdzie Kamil Zapolnik sprytnie przepuścił piłkę do nadbiegającego kolegi z drużyny. Niestety, w ostatniej chwili piłkę czubkiem buta wybił jeden z obrońców gości i pozbawił zawodnika Olimpii stanięcia sam na sam z bramkarzem. Pomimo nudnej pierwszej połowy kibice zobaczyli w tej części gry jedną bramkę. Jej autorem był Dominik Lemanek, który zdobył ją uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Legionovia mogła wyrównać w ostatniej minucie pierwszej połowy, jednak strzał z bliskiej odległości instynktownie wybronił Piotr Czapliński. Dobitka w tej sytuacji przeleciała z kolei nad poprzeczką.

IMG_0086_wynik

Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie miała miejsce w 60. minucie. Wówczas kąśliwy strzał z dystansu jednego z zawodników Olimpii świetnie wybronił Smyłek, który sparował piłkę na rzut rożny. Siedem minut później padła druga bramka dla podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego. Tym razem zdobył ją Kamil Zapolnik, który w sytuacji sam na sam pewnym płaskim strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Legionovia próbowała odpowiedzieć w 72. minucie. Napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Czaplińskim, jednak strzałem z około 8 metra trafił wprost w niego. Do podobnej sytuacji doszło 10. minut później po przeciwnej stronie boiska. Tam również jeden z graczy gospodarzy trafił wprost w bramkarza. W 87. minucie świetnie dysponowany tego dnia Piotr Czapliński końcami palców wybronił mocny strzał z dystansu jednego z zawodników przyjezdnych. W końcówce spotkania Olimpia mogła dobić rywala i zdobyć trzecią bramkę, ale Kamil Zapolnik, który zabawił się z dwoma obrońcami Legionovii, ostatecznie strzałem lewą nogą z dosyć ostrego kąta posłał piłkę obok słupka bramki.

IMG_0042_wynik

Pomimo optycznej przewagi drużyny Legionovii mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Zambrów 2:0. Dużą zasługę na taki wynik miała świetna postawa bramkarza biało-niebieskich Piotra Czaplińskiego, który niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Tym samym zambrowianie zanotowali pierwsze domowe zwycięstwo w lidze.

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 2:0
37` – Dominik Lemanek, 67` – Kamil Zapolnik

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Piłatowski (36` – Krystian Pomorski), Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (68` – Piotr Murawski), Łukasz Grzybowski, Michał Kuczałek, Dominik Lemanek (79` – Przemysław Jastrzębski), Patryk Szymański (85` – Karol Buzun) – Kamil Zapolnik.

Legionovia wystąpiła w składzie: Mikołaj Smyłek – Mikołaj Grzelak, Michał Grudniewski, Leon Leuštek, Maciej Goliński – Marcin Kozłowski (69` – Mateusz Kwiatkowski), Paweł Garyga, Łukasz Kopka (69` – Karol Ziąbski), Mariusz Zawodziński, Samuelson Odunka (84` – Sebastian Milewski) – Rafał Jankowski (46` – Michał Kitliński).

Żółte kartki: Dziemidowicz – Leuštek, Kozłowski.

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)

22 komentarze na temat artykułu “Zła passa przełamana. Pierwsze domowe zwycięstwo Olimpii!

1. brawo Olimpia szacun za walke a kibicom za super doping.a teraz bura dla zrzadzajacych klubem.czy ta ochrona musi sie do wszystkiego czepiac i szukac dziury w calym.w Zambrowie ludzie przychodza na mecze kibicowac a nie robic zadymy.

2. Drużynie nalezą sie gratulacje za zwycięstwo. Czaplinski najlepszym piłkarzem na boisku. ZKS mógł wygrać piec zero, dwie okazje zmarnował z numerem 9 i jedna Zapolnik. Cieszyć sie trzeba ze zwycięstwa ale nie z gry. w przekroju całego meczu lepsza drużyna była legionowia, która przegrała bo ma nieudolnych napastników. Niestety ale długimi fragmentami mecz przypominał obronę Częstochowy . Zawodnicy ZKS wybijali piłkę z pola karnego na oślep, byle dalej od bramki. Bramki dla ZKS padły z przechwytów wybijanych piłek. To nie jest droga do wygranych z drużynami, które maja lepsza obronę.

3. Zdzisław ma rację, ale tylko częściowo. Z gry i sytuacji sprawiedliwszy byłby remis. Jednak zawsze wygrywa ten co strzeli więcej bramek.Wczoraj była to Olimpia i dlatego była lepsza od Legionovii. Obrona bramki wynikała z rezultatu i czekania na kontry, które były i to z sytuacjami bramkowymi. Nieudolność napastników to problem Legionovii, ale także mistrzowskiego kunsztu. Czaplińskiego(po raz kolejny czapki z głów i czyścimy buciki). Kibice (prawdziwi a nie napinacze z forów) doping godny poziomu centralnego (świece dymne 10 minut za wcześnie). Sędziowie wreszcie na właściwym poziomie. I niestety jeden duży minus: ochroniarze! Na ch… pchałeś tego ryja i wyciągaleś chłopaków?! Spieprzyłeś robotę przy wpuszczaniu to musiałeś to nadrobić? Nie powinni wam zapłacić, zaogniacie tylko atmosferę na stadionie. Prośba do zarządu klubu o wstawienie się za kibicami i nie karanie ich mandatami! Zambrowska Olimpia ZKs!

4. WRESZCIE! Gratki dla trenera który cały czas umiejętnie wywjązuje się ze swojej roli:-) ZKS-ZKS-ZKS do boju….!!! PS. A cięgi wiadomo dla kogo! FUTBOL DLA KIBICA!

5. Brawa dla zespołu za wygraną sercem i walecznością! Przestałem już pisać o dobrej formie Piotra w bramce, bo to już jest normą. Gra na przedpolu jest co raz lepsza, a i celność wykopów została również poprawiona. Na linii to jest profesura.
    Zauważalne jest odzyskanie szybkości przez Kamila po kontuzji. Forma idzie cały czas do góry. Brawa też za powroty na własne pole karne.
    Dla Bayernu strzela Lewy, a dla Olimpii Lemanek i Zapolnik 
    Z jednej strony Zdzisław ma rację, że operowanie piłką nie było naszą mocną stroną i trudno nam będzie o kolejne wygrane z zespołami z lepszą obroną.
    Z drugiej strony punktów nie dostaje się za styl, a za to co jest w siatce. Wygrywajmy argumentami, które mamy. W tym meczu mieliśmy 4 „patelnie” (nie liczę rzutu rożnego) i strzeliliśmy 2 gole. Na tym polega piłka i w końcu nasz zespół okazał się zabójczo skuteczny. Jak będziemy punktować to nikogo nie będzie interesować styl.
    Kotwica u siebie zanotowała 3 zwycięstwa i 2 remisy. Proponuję spróbować urwać punkt i wyjść defensywnie ustawionym składem:
    Piotr Czapliński – Michał Hryszko, Łukasz Piłatowski, Tomasz Porębski, Wojciech Dziemidowicz – Piotr Murawski, Mariusz Gogol , Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski, Dominik Lemanek –– Kamil Zapolnik
    Przy okazji zauważyłem, że w 60 minucie meczu nasz zespół potrzebuje zmian i świeżych zawodników na boisku.
    Doping i oprawa meczu na MEGA poziomie!!
    TO JEST OLIMPIA ZKS!!

6. Masz racje policji nie ma prawa byc na stadionie ale na wyrazna prośbe ochrony moga wejsc na obiekt niestety taka jest szara prawda… , co do oprawy to super wreszcie sie cos dzieje a co do tych petard to tez prawda ochrona dala dupy juz nie 1 raz bo jak oni przeszukuja skora udaje sie komus wniesc rzeczy ktorych nie mozna wnosic torche glupota bo takie cos nikomu krzywdy nie zrobi no ale fakt faktem ze za takie cos klub moze dostac kare i to dosyc spora czasem warto pomyslec czy warto tak jak tych 2 chlopakow z mlyna moga dostac mandat za pare zl a nawet na pare tysiakow taki jest regulamin niestety. Pzdr dla wiernych fanow ZKS!

7. A czy ktos z wielkich ultrasów wie, że zawodnicy maja nie placone, pfrezes caly czas karmi ich klamstwami, wczoraj nie trenowali, a dzis wyszli dopiero po godzinie?

• Pretensja do Ultrasów ze zawodnicy mają nie płacone? Mamy im się zrzucić na wypłaty ? Problem zawodników, a czy kogoś z zawodników interesuje że chłopaczek będzie miał sprawę w sądzie?

8. ŻENADA że prezes nie płaci zawodnikom naszej ukochanej OLIMPII, to trzeba prezesa wywieść na taczce.po prostu już dawno pisałem że ta osoba nie nadaje się na funkcję prezesa, tak samo powoli się robi jak kiedyś w ŁKS-ie Łomża, dziwne jest dla mnie że na 2 kadencję tą samą osobę wybrali na funkcję prezesa. ( a kłamstwa jak pisze Rudy,to mają krótkie końce), jak można doprowadzić zespół Olimpii żeby nie wychodził na treningi!!!!!! WSTYD. Zarząd może się tłumaczyć że ma b.skromny budżet, ale co cały zarząd robił przed rozpoczęciem 2 ligi?? żeby zapewnić płynność finansową naszego klubu.

9. No to nie ładnie jeśli to prawda że zawodnicy nie majã płacone. Było by naprawde źle. Ale jak Wam wypłacã, to też dajcie znać. Wyglãda, że zaległości sięgajã więcej niż miesiãc. Ostatnio wyniki były całkiem dobre, a tu taki klops.

10. Dobre jajca sie dzieją z tymi zaległosciami. Chlopaki zasłuzyli na chleb dobrą grą na boisku w ostatnim czasie a tu masz taki numer. Trzeba wszystko zrobic w mocy zeby II liga w Zambrowie była obroniona !