Zwycięski początek przygotowań Olimpii

Zwycięstwem Olimpii Zambrów zakończyło się rozegrane w środowe popołudnie (18 lipca) w Wysokiem Mazowieckiem spotkanie sparingowe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. „Biało-niebiescy” pokonali mazowieckiego czwartoligowca 2:1 (1:1).

Sparing, podobnie jak większość zbliżających się gier kontrolnych w okresie przygotowawczym do rozgrywek III ligi, rozegrany został na neutralnym terenie z uwagi na renowację płyty boiska w Zambrowie.

Z nowych twarzy w wyjściowej jedenastce na spotkanie z Ostrovią Ostrów Mazowiecka pojawili się Michał Szóstko i Kamil Zapolnik, a także wychowankowie – Bartosz Wyrzykowski oraz Dawid Tymiński. W drugiej połowie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali kolejni młodzi wychowankowie Zambrowskiego Klubu Sportowego.

Gra podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego najlepiej wyglądała przez pierwsze pół godziny. Zambrowianie kilkukrotnie groźnie atakowali bramkę przeciwnika, co przyniosło efekt w 36. minucie, gdy Michał Szóstko umieścił futbolówkę w siatce. W drugiej połowie gola na wagę zwycięstwa zdobył 21-letni wychowanek Olimpii – Tomasz Jaworowski.

Kolejna gra kontrolna czeka Olimpię Zambrów już w najbliższą sobotę, 21 lipca w Szepietowie. Przeciwnikiem „biało-niebieskich” będzie występujący w III lidze łódzko-mazowieckiej Mazur Karczew, który w piątkowe popołudnie przegrał z Legią Warszawa 0:4. Początek meczu o godzinie 12:00.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Ciach ?’ – Michał Szóstko 36′, Tomasz Jaworowski 68′.

Olimpia: Konopka (30′ D. Skawski, 60′ Czapliński) – Olszewski, Piłatowski, Szóstko, Szczepanik – Wyrzykowski (46′ Wiśniewski), Zalewski, Tymiński (65′ K. Skawski), Trzaska (46′ Fiedorczuk) – Zapolnik (65′ Jakuszewski), Jaworowski (75′ Krystowski).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *