Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej

Udanie na własnym boisku piłkarską wiosnę rozpoczęła Olimpia Zambrów. Biało-niebiescy pokonali Polonię Bytom. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył ligowy debiutant w zambrowskiej ekipie – Robert Brzęczek.

Przed tym spotkaniem Olimpia Zambrów, z dorobkiem 22 punktów, znajdowała się na 12. pozycji w tabeli II ligi. Z kolei ich rywal, z 20 punktami na koncie, notowany był na 15. miejscu. Według bukmacherów minimalnym faworytem dzisiejszego meczu była jednak Olimpia.

Image01

W pierwszych dziesięciu minutach meczu optyczną przewagę mieli goście, którzy częściej przebywali na połowie Olimpii. Z biegiem czasu gra stawała się jednak coraz bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak wykreować składnej i klarownej sytuacji do zdobycia bramki. W pierwszej części spotkania jedyną groźną sytuację wartą odnotowania stworzyli podopieczni Piotra Zajączkowskiego w 42. minucie. Wówczas Mariusz Dzienis posłał ładne dośrodkowanie z prawego skrzydła w stronę Maksyma Kowala. Ten jednak z bliskiej odległości nie trafił czysto w piłkę, co prawdopodobnie uratowało Polonistów przed utratą gola.

Image03

W drugiej połowie działo się już sporo więcej. Już dwie minuty po wznowieniu gry Polonia postraszyła gospodarzy. Wojciech Jurek posłał mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie niefortunną interwencją Mariusz Gogol odbił piłkę w stronę własnej bramki. Na szczęście w tej sytuacji przytomnie interweniował Piotr Czapliński. Przełamanie po stronie Olimpii nastąpiło w 58. minucie. Wówczas po krótkiej wymianie podań z Michałem Hryszką nowy pomocnik zambrowskiego klubu Robert Brzęczek bez przyjęcia uderzył mocno w kierunku bramki Polonii z okolic 16 metra i zdobył gola. Już cztery minuty później piłka ponownie wylądowała w bramce gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Mariusz Gogol. Sędzia liniowy zasygnalizował jednak, że przy centrze futbolówki przekroczyła ona linię końcową boiska i tym samym bramka ta nie została uznana. Dogodną sytuację do wyrównania miał w 76. minucie Arkadiusz Kowalczyk, ale jego strzał z około 5 metra powędrował obok prawego słupa Olimpii. Najlepszą sytuację w meczu do zdobycia bramki Polonia miała w 83. minucie, kiedy to długie dośrodkowanie z rzutu wolnego wylądowało w polu karnym. Strącona futbolówka trafiła na środek do Stefańskiego, którego strzał z najbliższej odległości obronił instynktownie Czapliński. Pięć minut później popis umiejętności technicznych pokazał zawodnik Olimpii Mariusz Dzienis, który sprytnym zwodem minął dwóch zawodników Polonii, po czym z około 10 metrów oddał mocny płaski strzał. Został on jednak odbity przez bramkarza gości na rzut rożny. Bytomianie próbowali jeszcze w końcówce dośrodkowaniami poszukać bramki wyrównującej, ale ostatecznie solidna gra obrońców biało-niebieskich nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele i mecz zakończył się zwycięstwem zambrowskiej drużyny 1:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że przez pełne 90 minut Olimpia Zambrów była żywiołowo dopingowana przez grupę kibiców ZKS-u.

Image05

Olimpia Zambrów – Polonia Bytom 1:0
Bramka: 58` – Robert Brzęczek

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (73` Sebastian Janik), Michał Kuczałek, Robert Tunkiewicz (69` Łukasz Grzybowski), Robert Brzęczek (76` Karol Buzun), Przemysław Jastrzębski – Maksym Kowal (67` Michał Twardowski)

Polonia wystąpiła w składzie: Marcin Michalak – Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Jánošík, Łukasz Rylukowski (83` Łukasz Zakrzewski) – Adrian Krysian (63` Arkadiusz Kowalczyk), Bartłomiej Setlak (78` Kamil Zalewski), Wojciech Mróz (75` Patryk Stefański), Marcin Lachowski, Dariusz Zapotoczny – Michał Zieliński

Żółte kartki: Brzęczek, Tunkiewicz, Gogol – Rylukowski, Kowalczyk

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 12 marca. Rywalem biało-niebieskich będzie Puszcza Niepołomice. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u zaplanowany jest na 19 marca. Wówczas zambrowianom przyjdzie się mierzyć ze Zniczem Pruszków.

9 komentarze na temat artykułu “Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej

1. Cudo-Twórcy z Wyszyńskiego, Rewanżyści bezlitośni wobec zespołu Bytomskiego. Mimo problemów jakoś nasi dali rade :) Dobry początek doda więcej loozu w następnych grach. Trener dobrze ustawił zespół, szczególnie korekty ustawienia przyniosły lepszą gre ofensywną. Mamy bardzo dobry zespół, a trener wie co robi. Zmiany w zarządzie jak ma razie szczęśliwe.

2. brawa dla zawodników za dobry mecz szkoda że drugiej bramki nie uznali :)

no i brawa dla kibiców za doping nawet w artykule o was wspomnieli nareszcie

3. Obawiałem się o ten mecz,jak wejdziemy w r.wiosenną mając na uwadzę ostatni sparing z Mks E.Bytom nic specjalnego nie pokazał 1,2 góra 3 wypady-kontry pozatym prawie cała kadra zespołu wymieniona.Jak tak dalej Olimpia będzie grała to myśle,że celem nie będzie utrzymanie,a pierwsza 10 tabeli :] Brawa za extra doping! FORZA ZKS!

4. Wyrównany i niezbyt dobry mecz, ale mamy zwycięstwo i to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że chłopaki grać będą coraz lepiej. Zastanawiałem się tylko, co w składzie (a zwłaszcza w pierwszej 11) robi ten nowy Maksym – to chyba jakiś żart trenera:/

5. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej! Jest walka do końca, a tego wszyscy od nich oczekujemy. Z gry mecz na remis, ale wygrywa ten kto strzela bramki! Walcz Olimpio! Jesteśmy z Wami!