Zwycięstwo nad rezerwami Jagiellonii!

W niedzielnej konfrontacji w ramach 3. kolejki III ligi Olimpia Zambrów pokonała przed własną publicznością rezerwy Jagiellonii Białystok 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 87. minucie meczu Mateusz Gul. To trzecie zwycięstwo z rzędu zambrowian.

W 1. minucie z rzutu wolnego w pole karne gości dośrodkowywał Przemysław Jastrzębski, a obok bramki główkował Michał Hryszko. Jedenaście minut później kolejną próbę strzału podjął Michał Hryszko, ale jego uderzenie z 18 metrów okazało się niecelne. W 14. minucie z prawej strony boiska piłkę wrzucił Przemysław Jastrzębski, a wbiegającemu w pole karne Michałowi Poduchowi zabrakło centymetrów, aby wepchnąć futbolówkę do bramki. Sześć minut później Przemysław Jastrzębski uderzył z 18 metrów obok bramki. W 32. minucie białostoczanie egzekwowali rzut wolny z linii pola karnego Olimpii. Strzał Marka Wasiluka trafił w mur, a dobitka jednego z rywali została skutecznie zablokowana. W 41. minucie groźną kontrę Olimpii Zambrów rozpoczął Mariusz Gogol, który przejął piłkę na własnej połowie i podciągnął z nią do okolic 30 metra od bramki Jagiellonii, ale jego podanie w kierunku wychodzącego na pozycję Michała Poducha było niecelne.

olimpia-jaga_news1

Drugą połowę od groźnej akcji rozpoczęła Olimpia, gdy w 49. minucie Kamil Zapolnik przyjął piłkę klatką piersiową w polu karnym Jagiellonii, jednak szybko wybił ją Marek Wasiluk. W 52. minucie groźnie główkował Jan Pawłowski, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Piotra Czaplińskiego. W odpowiedzi zbyt lekko strzelał Kamil Zapolnik, a piłkę bez problemu zatrzymał bramkarz Jagiellonii. W 56. minucie strzał Przemysława Jastrzębskiego z lewej przeleciał minimalnie obok długiego słupka bramki strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego. Kilka minut później bliski samobójczego trafienia był Povilas Leimonas, który przeciął groźne podanie wzdłuż linii bramkowej. W 67. minucie strzał Kamila Zapolnika złapał Bartłomiej Drągowski. Niesamowicie groźnie pod bramką Olimpii było w 70. minucie, gdy strzał głową Damiana Kądziora przeleciał minimalnie obok słupka. W 72. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rezerw Jagiellonii znalazł się Michał Twardowski. Napastnik Olimpii przegrał pojedynek z Bartłomiejem Drągowskim, który skutecznie interweniował nogami. W 73. minucie faulowany we własnym polu karnym był Łukasz Grzybowski, który został kopnięty w głowę przez Jana Pawłowskiego, za co napastnik gości zobaczył żółtą kartkę. Pomocnika Olimpii ze stadionu zabrała karetka, a jego miejsce na boisku zajął Mateusz Gul. W 83. minucie dużo szczęścia mieli „biało-niebiescy”, ponieważ piłka po akcji lewą stroną Jagiellonii trafiła w słupek. Po chwili w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Twardowski, który uderzył nad bramką. Akcję meczu Olimpia Zambrów skonstruowała w 87. minucie, gdy piłkę w polu karnym otrzymał Mateusz Gul, przełożył ją myląc rywala i uderzył po długim rogu dając gospodarzom upragnione prowadzenie. W 90. minucie o piłkę na prawej stronie powalczył Kamil Zapolnik i podał w kierunku Mariusza Dzienisa, który strzelił niecelnie z 18 metrów. W doliczonym czasie gry mocny strzał Michała Hryszko zatrzymał bramkarz Jagiellonii.

olimpia-jaga_news2

Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 1:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Gul 87′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Korotkiewicz – Hryszko, Lachowicz (80′ Gołaszewski), Grzybowski (75′ Gul), Jastrzębski (71′ Dzienis) – Poduch (62′ Twardowski), Zapolnik.

Jagiellonia II: Drągowski – Modelski, Wasiluk (55′ Malinowski), Porębski, Straus – Leimonas, Tymiński (80′ Gajko) – Pawłowski, Kądzior, Dzalamidze – Świderski (60′ Giełażyn).

Żółte kartki: Grzybowski, Gogol, Korotkiewicz (Olimpia) – Wasiluk, Świderski, Pawłowski (Jagiellonia).

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Suwałki). Liniowi: Grzegorz Kawałko, Dariusz Koncewicz.

• MKS Korsze – Huragan Morąg 1:1

14 komentarze na temat artykułu “Zwycięstwo nad rezerwami Jagiellonii!

1. Ważny mecz na naszą korzyść:)miło było patrzeć na te składne akcje ale do pewnego momentu.Czemu nie możemy wykorzystać tych pewniaków.A co do naszych „kibiców” to w sumie walkower dla Białegostoku był szkoda zero dopingu .

2. przeczytalem wypowiedz trenera Jagielloni o dzisiejszym meczu na stronie Jagielloni.ten typ chyba byl na innym meczu niz ja.oni grali zbyt koronkowo dlatego przegrali a Olimpia prostymi srodkami.on chyba stal i w nosie dlubal i nie widzial,ze tylko Twardowski mial w drugiej polowie 3 patelnie.trenerku wiecej obiektywizmu.byliscie slabsi i przegraliscie,nie ma co sie dziwic,ze polska pilka jest w takim miejscu jak jest jak sie przyjezdza z ludzmi z pierwszej druzyny do druzyny grajacej kilka lig nizej i przegrywa sie mecz a na oficjalnej stronie Jagiellonii opowiada sie farmazony o waszej wyzszosci.

3. I co z tego ze w klubie graja chlopaki z Bialegostoku,wazne jest to ze reprezentuja barwy naszego klubu i to powinno nas najbardziej interesowac,nie ma takiego zespolu na swiecie nawet w ktorym nie graliby inni zawodnicy z innych miast panstw czy krajow,ja tych chlopakow traktuje jak swoich i ciesze sie ze graja u nas i dla Olimpi,a co do kibicowania to tak smieszna garstka co probowala cos spiewac ale im nie wychodzilo to lepiej niech wiecej nie spiewaja bo tylko osmieszaja siebie i klub,szkoda ze nie bylo tych prawdziwych kibicow z dopingiem,miejmy nadzieje ze na next meczu bede i pokaza jak powinno sie dopingowac. W Zambrowie tylko ZKS!

4. na nowym stadionie bedzie doping a ,ze kibice z Bialegostoku spiewali a moze planowali to samo co w Warszawie a wiadomo czym to sie skonczylo dla Legii.jak jestes prawdziwym zambrowiakiem to zamilcz a jak jestes taki kozak w necie to podejdz do chlopakow i pokaz jak sie kibicuje a nie w necie zasmiecasz forum.chlopaki graja z Bialegostoku-a jak ci sie nie podobaja to wyjmij kapuche i sprowadz lepszych.chlopaki z Bialegostoku dawali z siebie wszystko a kilku z nich jest wychowankami tego klubu i za to im sie nalezy szacunek.jak sie tobie to nie podoba to jedz do Lomzy ogladac Amerykanow.

• po to zeby takie typy jak ty mogli wylewac swoje frustracje.czy ktos wyobraza sobie dzisziejszy mecz graja swoimi.albo jestes niespelniona gwiazda albo zwyklym skunksem robiacym smrod na forum.

5. W regionie podl-warm-maz mamy jeden z ciekawszych zespołów. Mi nie przeszkadzają chłopaki z Białego, szczególnie jak dobrze grją. 70 km to jeszcze nie dystans żeby wybrzydzać. Zambrowiaki, brać się do roboty i pokażcie na treningach, castingach i czym tam jeszcze, że jesteście lepsi, to nie tylko Zambrów się o Was upomni. Zauważalny jest wrodzony dar malkontenctwa. Ciągle jakiś powód do narzekań.(To by było dopiero jak by wymóg urodzenia w Zambrowie decydował o składzie, heh) Dopóki nie ściągają gości z zagranicy to jest gites jak dla mnie.

6. Kadrę mamy naszczęście mimo tych paru ubytków podobną,a nawet moim zdaniem ciut lepszą.Doświadczenie na 2-go ligowym froncie dało lepszą pewność siebie.Oby w środę chłopaki(nie tylko zambrowiaki) :) pokazali to co do tej pory,a letko coś czuje nie będzie.